edroga808Samorządowcy uważają, że powstanie drogi S14, czyli zachodniej obwodnicy Łodzi, jest konieczne do dalszego rozwoju aglomeracji łódzkiej.

Prezydent Hanna Zdanowska wyjaśniła, że po otwarciu nowego odcinka autostrady A1 ruch w mieście zmalał. Nadal jest jednak duży w zachodnich rejonach miasta. Ulice Strykowska i Kopcińskiego czy al. Rydza-Śmigłego są wolne od tirów, ale samochody ciężarowe nadal pojawiają się na al. Włókniarzy.

Marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień uważa, że otwarcie drogi S14 pomoże w rozwoju całego regionu. - Będzie to szansa dla Zgierza, Aleksandrowa czy Pabianic. Wszyscy skorzystamy na tej inwestycji, a budowa zachodniej obwodnicy Łodzi pozwoli domknąć autostradowy ring wokół aglomeracji łódzkiej - stwierdził Witold Stępień. Marszałek przekonuje, że zachodnia obwodnica Łodzi powstanie do 2020 roku. Prace mogłyby rozpocząć się wiosną przyszłego roku.

S14

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.