charging 1W Wielkiej Brytanii testowane są drogi, których jedną z funkcjonalności będzie ładowanie samochodów elektrycznych podczas jazdy. Dzięki temu niekomfortowa konieczność postoju w celu naładowania pojazdu będzie ograniczona. Highways England planuje zainwestować 500 mln GBP w ciągu kolejnych 5 lat na rzecz promowania transportu opartego na pojazdach elektrycznych.

Przez 18 miesięcy roku Highways England (dawniej Highways Agency) będzie testowało niniejszą technologię na niektórych odcinkach autostrad oraz dróg kategorii A. Jak powiedział Dyrektor i inżynier generalny Highways England Mike Wilson, "pomoże to stworzyć zrównoważoną sieć dróg w Anglii oraz wykreuje nowe możliwości dla biznesu opartego o transport dóbr na terenie całego kraju".
Okres testów jest niezbędny, by sprawdzić poziom bezpieczeństwa, jak i efektywność proponowanego rozwiązania.

Samochody przystosowane do tej technologii będą wyposażone w bezporzewodowe urządzenia, które będą się integrować z powierzchnią jezdni, dzięki czemu proces ładowania będzie możliwy.

Minister Transportu Andrew Jones powiedział: "Potencjał, jakim jest technologia ładowania pojazdów niskiej emisji podczas jazdy oferuje ekscytujące możliwości. Rząd już zaoferował 500 mln GBP, by przez kolejne 5 lat utrzymywać Wielką Brytanię na czele tej technologii, co wspomoże tworzenie nowych miejsc pracy i rozwój sektora. Jak pokazuje analiza, rozpoczynamy badanie opcji, jak to rozwiązanie wspomoże podróże oraz sprawi, że samochody niskoemisyjne staną się bardziej dostępne dla rodzin i firm".

Pierwsze testy rozpoczną się pod koniec tego roku po zakończeniu pierwszego etapu związanego z zamówieniami publicznymi. Będzie to związane także z zainstalowaniem w samochodach odpowiednich urządzeń bezprzewodowych zdolnych do pracy z drogami wyposażonymi w platformy ładujące umocowane pod powierzchnią.

Oprócz tego przedsięwzięcia, Highways England pracuje również nad utworzeniem stacjonarnych stacji do ładowania pojazdów elektrycznych, umiejscowionych co 20 mil (ok. 32 km) przy brytyjskich autostradach. Jest to jeden z punktów Strategii Inwestycji Drogowych Wielkiej Brytanii (Road Investment Strategy).

 

https://www.gov.uk/government/collections/road-investment-strategy

http://www.nydailynews.com/

Komentarze  
Mick-nick
0 #1 Mick-nick 2015-09-21 12:36
No- pojazd bedzie sie ładował jadąc - więc potrwa to z godzinę przy dobrych wiatrach a w godzinę przejedzie jakieś 60 km jadąc powiedzmy "wolno" więc jak długie będą te odcinki ???
Duże jeśli nie największe znaczenie będzie mieć efektywność ładowania - jak widzę będzie to rodzaj ładowania. indukcyjnego - czyli bez szału...
Możliwe jednak że mając taki kapitał wykupili od rządu Amerykańskiego jakiś Patent Tesli i pójdą w stronę różnorakich fal elektromagnetycznych... kto wie(?) :P
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.