S6 plotyNa 20-kilometrowym odcinku S6 Nowogard - Płoty nastąpiła zmiana organizacji ruchu – kierowcom udostępniona została druga jezdnia. Od 22 sierpnia tego roku ruch odbywał się jedną jezdnią nowej trasy w obu kierunkach. Na tym odcinku, ze względu na dalsze wykonywanie robót uzupełniających, przez najbliższe 2-3 tygodnie będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 90 km/h.

 

Czasowo wprowadzane będą też zawężenia do jednego pasa ruchu, w celu wykonania niezbędnych robót, takich jak likwidacja przejazdów przez pas rozdziału. Na Miejscach Obsługi Podróżnych (MOP) Wyszogóra trwają jeszcze prace wykończeniowe. MOP-y będą udostępnione do końca listopada. Roboty będą również kończone na drogach wspomagających i w innych miejscach poza jezdniami głównymi.

10 października 2019 r. oddane zostały do ruchu odcinki S6 Kołobrzeg - Koszalin. Od tego czasu droga S6 stała się funkcjonalną całością. Ruch jedną jezdnią prowadzony był jeszcze na odcinku Nowogard - Płoty, który powstał w dużej mierze w śladzie dotychczasowej DK6. 30 października się to zmieniło. Uruchomienie drugiej jezdni na tym odcinku sprawia, że na całej 130-kilometrowej trasie S6 Goleniów - Koszalin funkcjonują już dwie jezdnie.

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.