contentmap_plugin

DSCN4672Odnowiony podczas weekendu odcinek ul. Płk. Dąbka w Elblągu jest już przejezdny. Wymieniono nawierzchnię na prawie kilometrowym odcinku, od ulicy Piłsudskiego do ulicy Gwiezdnej. Tę metodę w Elblągu zastosowano po raz pierwszy.

Weekendowe naprawy dróg to bardzo szybka metoda odnowy ulic z zastosowaniem nowoczesnej, trwałej technologii. W Elblągu jest to możliwe dzięki współpracy, jaką podjął prezydent Witold Wróblewski z Instytutem Badawczym Dróg i Mostów Politechniki Warszawskiej. Instytut opracował diagnozę stanu technicznego wybranych odcinków dróg i zaproponował konkretne mieszanki mineralno - asfaltowe dla poszczególnych warstw konstrukcji jezdni z wykorzystaniem specjalnych siatek przeciwspękaniowych, które dodatkowo wzmocnią nawierzchnię odnawianych jezdni.

Odcinek ul. Płk. Dąbka jest pierwszym z wybranych do odnowy na ten rok. W najbliższy weekend nowa nawierzchnia kładziona będzie na kolejnym odcinku (jezdnia wschodnia, od ul. Piłsudskiego do ul. Niepodległości).  

DSCN4673DSCN4677
W tym roku tą metodą odnowionych zostanie 10 odcinków elbląskich ulic. Weekendowe naprawy dróg realizuje firma Skanska. Koszt realizacji umowy wynosi ponad 3,6 mln zł.

Źródło: UM Elbląg

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.