contentmap_plugin

roboty drogoweW czerwcu zakończono przetarg na realizację inwestycji, w lipcu przeprowadzono prace na pobliskich drogach, w końcu przyszedł czas na zmiany w ciągu ul. Starogardzkiej. Pierwsze działania rozpoczęły się 16 sierpnia.

Z myślą o pieszych, na najbliższe miesiące zbudowany zostanie tymczasowy mostek, którym będą mogli przedostać się z jednego brzegu Raduni na drugi.

Nowy most powstanie dokładnie w tym samym miejscu, w którym znajduje się obecny, mocno już wysłużony. Dlatego w pierwszej kolejności trzeba będzie go rozebrać.

Powstanie tu przeprawa ramowa jednoprzęsłowa z ryglem w postaci pełnej płyty. Szerokość jezdni i geometria pobliskiego skrzyżowania zostanie tak zmieniona, by możliwy był tu dwukierunkowy ruch. Dzięki temu zlikwidowana zostanie istniejąca tu obecnie sygnalizacja świetlna i ruch wahadłowy.

Oruński most łączy ul. Starogardzką z Traktem Św. Wojciecha, stanowiącym główny ciąg komunikacyjny w tej części miasta. W ramach inwestycji rozebrane zostaną również istniejące mury oporowe i zbudowane nowe na dojeździe do mostu od strony ul. Trakt Św. Wojciecha. Poza tym umocniony zostanie Kanał Raduni na odcinku w bezpośrednim sąsiedztwie z przyczółkami nowego mostu, a także zlikwidowane otwarte koryto Potoku Maćkowy i przebudowany istniejący przepust.

Najbardziej pracochłonne będzie wzmacnianie nabrzeża, dlatego przewiduje się, że cała inwestycja gotowa będzie dopiero w połowie przyszłego roku.

Zgodnie z założeniami, most usprawni ruch miejski w tej okolicy. Funkcjonujący tu obecnie ruch wahadłowy powoduje bowiem gigantyczne korki zarówno na ul. Starogardzkiej, jak i na Trakcie Św. Wojciecha, przede wszystkim w godzinach porannych.

Inwestycję zrealizuje sopocka spółka Most, która wyceniła swoje prace na ponad 5 mln zł.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.