2018 01 22 wiadukt 003 799x533Przez najbliższy tydzień wiadukt przy ul. Kościuszki będzie świecił się na niebiesko.

 

Miasto Gdańsk przyłącza się do obchodów Światowego Dnia Walki z Cukrzycą oraz 30. Rocznicy uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Cechą wspólną tych dwóch wydarzeń jest podświetlanie budynków i obiektów infrastruktury miejskiej na kolor niebieski. Z tej okazji niebieską iluminację zyska wiadukt przy ul. Kościuszki.

Jak co roku 14 listopada na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Walki z Cukrzycą. Choroba ta nazywana epidemią XXI wieku jest coraz powszechniej występującym schorzeniem nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Celem obchodów jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat cukrzycy, jej przyczyn, objawów, sposobów leczenia i powikłań. Światowe hasło obchodów to: „Chroń Swoją Rodzinę”. Kolor niebieski jest symbolem jedności chorujących na cukrzycę. Dzięki niebieskiej iluminacji miasto Gdańsk solidaryzuje się z osobami dotkniętymi cukrzycą.

Kolejna okazja do podświetlenia na niebiesko wiaduktu przy ul. Kościuszki, to przypadająca 20 listopada 2019 roku wyjątkowa 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. W 1989 roku Organizacja Narodów Zjednoczonych, po wielu latach pracy, przyjęła uniwersalny dokument, gwarantujący wszystkim dzieciom na świecie prawo do życia, prawidłowego rozwoju i wykorzystania w pełni swojego potencjału. UNICEF co roku zaprasza samorządy miast do uczczenia tego szczególnego dnia poprzez podświetlenie na kolor niebieski budynków użyteczności publicznej. Hasłem przewodnim jest w tym roku „Dla każdego dziecka, dzieciństwo”, podkreślające fakt, że wszystkie dzieci bez wyjątku, maja prawo do dzieciństwa.

Podświetlenie uruchomione zostało 14 listopada wraz z oświetleniem miejskim (około 16.00). Iluminacja zostanie wyłączona rano 21 listopada.

Źródło: GZDiZ

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.