zakaz1 sierpnia wprowadzony został zakaz ruchu na ul. Siemińskiego. Nie będzie on dotyczył autobusów linii A4 i rowerzystów, a także dojazdu do posesji. Wprowadzane przez ZDM zmiany są odpowiedzią na zgłaszane propozycje osób korzystających ze znajdującego się na tej ulicy pierwszego na Śląsku miejskiego podwórca.

 

Woonerf ciągnie się na 250-metrowym odcinku ul. Siemińskiego, od skrzyżowania ulic: Kozielskiej, Daszyńskiego, Sobieskiego i Jasnogórskiej, do al. Korfantego. To pierwszy miejski podwórzec na Śląsku. Miasto zdecydowało o jego utworzeniu kilka lat po przebudowie ówczesnej ulicy Wieczorka, która zmieniła charakter na bardziej reprezentacyjny. Ulicę wybrukowano, wypiękniał plac Adama Mickiewicza, pojawił się też stylowy zegar. Ciekawym uzupełnieniem stał się woonerf oddany do użytku mieszkańców 30 marca 2018 r. Powstały specjalne, wyspowo usytuowane podesty z siedziskami, które poszerzyły pas chodników, tworząc strefę wypoczynku. Na 10 parkletach ustawionych na chodnikach i jezdni stanęły ławki, pojedyncze siedziska oraz donice z zielenią.

Pojawiły się też rowerowe stojaki oraz miejsca parkingowe.
Woonerf spowalnia ruch uliczny i jest przestrzenią sprzyjającą wypoczynkowi. Mieszkańcy chętnie odpoczywają i miło spędzają czas przy stolikach wystawionych przez kawiarnie i lodziarnie działające przy ul. Siemińskiego. Miasto podejmuje kolejne kroki mające uatrakcyjnić przestrzeń. Niedawno zakończyła się modernizacja siedzisk i przegląd znajdującej się tam roślinności – niskiej zieleni oraz klonów zdobiących ulicę w 16 dużych i 21 średnich donicach.

Od 1 sierpnia, zgodnie z postulatami mieszkańców, ta część ul. Siemińskiego zostanie zamknięta dla samochodów, z wyjątkiem dojazdów do posesji. Zmiany w organizacji ruchu nie będą dotyczyły rowerzystów i autobusów.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.