roboty drogoweOd 12 września, w związku z rozpoczęciem przebudowy ulicy Sienkiewicza, zmianie ulegnie stała organizacja ruchu w obrębie Starego Miasta w Grudziądzu.

 

Z ruchu wszelkich pojazdów wyłączona zostanie ulica Sienkiewicza na odcinku od Al. 23 Stycznia do ulicy Mickiewicza (bez skrzyżowania). Objazd dla pojazdów jadących z kierunku ulicy Sikorskiego wyznaczono poprzez ulicę Mickiewicza i ulicę Piłsudskiego. Objazd dla pojazdów jadących z kierunku ulicy Portowej wyznaczono poprzez Al. 23 Stycznia, ulicę Piłsudskiego i ulicę Mickiewicza. Objazd dla pojazdów przemieszczających się ulicą Piłsudskiego w kierunku ulicy Sienkiewicza, prowadzony będzie poprzez ulicę Mickiewicza.

W związku z potrzebą zapewnienia ciągłości ruchu komunikacji autobusowej, w ciągu ulicy Mickiewicza zlikwidowane zostaną wszystkie miejsca parkingowe zlokalizowane po stronie Poczty Głównej.

Dodatkowo ulica Marii Curie – Skłodowskiej stanowić będzie drogę bez przejazdu z wjazdem i wyjazdem od strony ulicy Małogroblowej (dojazd do parkingów przy Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich) oraz z wjazdem od ulicy Małomłyńskiej w kierunku obiektów MWiO, MPGN Sp. z o.o., Energa Operator S.A. i wyjazdem poprzez ulicę PCK w kierunku ulicy Piłsudskiego.

Dojście do obiektów handlowo – usługowych wzdłuż ulicy Sienkiewicza odbywać się będzie poprzez tymczasowe ciągi komunikacyjne.

Wprowadzone również zostaną zmiany w kursowaniu autobusów komunikacji miejskiej.

Przebudowa ul. Sienkiewicza planowana jest w kilku etapach. Do końca tego roku ma się zakończyć pierwszy etap od Al. 23 Stycznia do ul. Mickiewicza. Inwestycja ta przewiduje kompleksową przebudowę ulicy. Nawierzchnia wykonana zostanie z kostki kamiennej, tak aby zachować jej historyczny charakter. Ulica zyska także nowe oświetlenie. Przebudowane zostanie także odwodnienie i infrastruktura podziemna. - Robimy wszystko, aby ul. Sienkiewicza nabrała wyjątkowego kształtu. Aby była ulicą reprezentacyjną i estetyczną. W związku z tym zmieniliśmy nieco projekt tej budowy, ale mam nadzieję że efekty zadowolą mieszkańców – podkreślał prezydent Maciej Glamowski.

Całkowita wartość wszystkich etapów tego projektu, to 8,4 mln zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Dofinansowanie wynosi 85% kosztów kwalifikowanych.

Źródło: UM Grudziądz

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.