Bauma 1Choć bywa, że w lutym kwiecień wydaje się odległy, targi Bauma zbliżają się wielkimi krokami. Jedna z trzech największych wystaw budowlanych na świecie (obok amerykańskiego Conexpo i francuskiego Intermatu) odbędzie się w dniach 11-17 kwietnia w Monachium już po raz trzydziesty pierwszy.

Bauma to targi, na których można znaleźć dosłownie wszystko, co dotyczy budowy, zarówno w sferze maszyn, materiałów budowlanych, wyposażenia placu budowy, jak i wszelkich usług powiązanych z budownictwem. Lista wystawców jest długa, a wśród nich są też znani producenci maszyn drogowych, np. Atlas Copco, Hamm, Ammann, Bomag i Wacker Neuson (więcej informacji na stronie http://www.bauma.de/). Nie można jednak pominąć polskiego przedstawiciela tej branży: firmy Hydrog.

Bauma 2Hydrog to łódzki producent maszyn. Jego oferta jest bardzo bogata. Produkuje głównie sprzęt do budowy i remontów dróg, lecz także maszyny komunalne i lotniskowe. Uwagę przyciągają zwłaszcza te ostatnie, gdyż Hydrog jest jedynym polskim producentem tego typu pojazdów. Są to oczyszczarki i pługi śnieżne służące do przygotowania płyty lotniska.

Wróćmy jednak do głównej grupy produktów. W asortymencie Hydrogu nie ma wprawdzie walców ani rozściełaczy asfaltu, z którymi mogłaby się przede wszystkim kojarzyć budowa dróg, są jednak wyspecjalizowane maszyny do wykonywania określonych zadań na budowie. Należą do nich np. układarki poboczy, skrapiarki emulsji, zalewarki szczelin i termosy do asfaltu.

Jedną z najważniejszych grup produktów są niewątpliwie skrapiarki. Są to maszyny do transportu i podgrzewania emulsji bitumicznych oraz skrapiania nimi nawierzchni budowanej lub naprawianej drogi. Hydrog oferuje trzy serie skrapiarek: SH Premium, SR Kompakt i SK Mini. Jak można się domyślić, największe i najbardziej zaawansowane technicznie są te pierwsze. Skrapiarki Hydrog mogą być mocowane na podwoziach ciężarowych, holowanych traktorowych i holowanych samochodowych. Przy tym są sterowane za pomocą pulpitu umieszczonego w kabinie kierowcy, a duży wybór dostępnych ustawień czyni je zdatnymi do pracy w każdych warunkach.

(artykuł sponsorowany)

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.