DSCF117421 marca 2018 roku Inicjatywa Edukacyjna INFRAMA rozpoczęła zaplanowany na 2018 rok cykl warsztatów pod tytułem Podstawy Road Asset Management. Pierwsze warsztaty z zakresu zarządzania infrastrukturą drogową zostały przeprowadzone w Olsztynie pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

 

Temat Road Asset Management, który w Polsce stale zyskuje na znaczeniu i popularności, przyciągnął uwagę środowiska drogowców z całego województwa. W olsztyńskich warsztatach Podstawy Road Asset Management wzięli udział przedstawiciele Zarządu Dróg Wojewódzkich, Urzędu Marszałkowskiego, olsztyńskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz dyrektorzy zarządów dróg powiatowych. Warsztaty otworzył wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marcin Kuchciński.

Prowadzący warsztaty Sławomir Heller z HELLER Ingenieurgesellschaft mbH., przedstawiciel Niemiec w komitecie technicznym PIARC Asset Management, oraz Tomasz Wojsz z Heller Consult sp. z o.o., doświadczony trener Asset management, zaprezentowali uczestnikom najważniejsze aspekty dziedziny Road Asset Management:
• planowanie inwestycji w kontekście cyklu życia projektu,
• zarządzanie ryzykiem,
• kluczowe wskaźniki efektywności (KPI),
• zarządzanie informacją w Road Asset Management.
Szczegółowy program warsztatów znajduje się na stronie www.inframa.pl.

DSCF1140DSCF1165

 

 

 

 

 

 

 

Warsztaty Inicjatywy Edukacyjnej INFRAMA obejmują wykłady przedstawiające ideę Asset Management, ale przede wszystkim skupiają się na przekazaniu praktycznej wiedzy, a także stymulują uczestników do dyskusji i dzielenia się własnymi doświadczeniami. Nie inaczej stało się w Olsztynie; dyskusja z sali była kontynuowana w kuluarach w trakcie przerw. Zastanawiano się, czy możliwe jest minimalizowanie kosztów budowy infrastruktury drogowej przy równoczesnym maksymalizowaniu korzyści, czym jest zarządzanie ryzykiem, jak efektywnie wykorzystywać posiadane informacje w zarządzaniu drogami.

Następne warsztaty z cyklu Podstawy Road Asset Management odbędą się 24 kwietnia 2018 w Rzeszowie, kolejne są w Gdańsku i Warszawie, a we wrześniu 2018 w Warszawie rozpocznie się cykl specjalistycznych warsztatów z zakresu Road Asset Management. Podczas warsztatów będą poruszane takie tematy, jak:
• Efektywna ewidencja dróg;
• Diagnostyka dróg samorządowych;
• Bezpieczeństwo ruchu drogowego;
• Zarządzanie ryzykiem w drogownictwie.

Szczegóły już wkrótce na stronie Inicjatywy Edukacyjnej INFRAMA www.inframa.pl. Zapraszamy do udziału.

Portal edroga.pl jest patronem medialnym wydarzenia.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.