contentmap_plugin

edroga587O uruchomieniu pociągów Pendolino do Bielska-Białej i ważnych dla miasta inwestycjach drogowych minister Maria Wasiak rozmawiała z samorządowcami z regionu.

- W Programie Budowy Dróg Krajowych zapisaliśmy budowę brakujących fragmentów drogi S1 oraz tzw. obejścia Węgierskiej Górki – zapowiedziała minister.

W przypadku drogi S1 powstanie 17-kilometrowy odcinek od Lotniska w Pyrzowicach do miejscowości Kosztowy oraz dalsze 40 km do Bielska-Białej. Obejście Węgierskiej Górki to brakujące 8,5 km odcinka drogi S69. Jak podkreśliła minister Wasiak, dokumentacja związana z drogą S69 jest już przygotowana i są bardzo duże szanse na otrzymanie dofinansowania tej inwestycji.

Obie inwestycje są szczególnie ważne dla Bielska-Białej. Ekspresowa S1 pozwoli mieszkańcom miasta szybko i bezpiecznie dojechać do autostrady A4 i nowych odcinków autostrady A1, które powstaną w najbliższych latach. Bezpieczniej będzie też w miejscowościach, przez które przebiega obecna droga krajowa nr 1. W tym kontekście na budowie S1 skorzystają m.in. mieszkańcy Pszczyny i Tychów. Obejście Węgierskiej Górki umożliwi bezpieczne poprowadzenie ruchu tranzytowego w stronę Słowacji.

Inwestycji drogowych na Śląsku będzie dużo więcej. Priorytetem jest dokończenie autostrady A1. Już teraz na etapie przetargu lub realizacji są odcinki z Pyrzowic do Częstochowy. Przewidziano również budowę odcinka z Częstochowy do Tuszyna w województwie łódzkim. Powstaną także obwodnice Tarnowskich Gór, Poręby i Zawiercia.

Źródło: MIiR

Komentarze  
B
+1 #1 B 2015-10-07 07:07
O Beskidzkiej Drodze Integracyjnej z Bielska-Białej do Krakowa pani minister tak powiedziała: "Jeśli po uruchomieniu S-1 zrobilibyśmy pomiar ruchowy, może wyszłoby na to, że ta droga nie musiałaby być budowana w standardzie drogi ekspresowej, ale w inny sposób udrożniona"
No i już wszystko dla nas jasne, tak samo jak jasne dla tych, co codziennie muszą się męczyć jazdą po tej trasie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.