edroga162Gdański samorząd otrzymał prawie 11 mln zł dofinansowania z ministerialnej rezerwy subwencji ogólnej na budowę mostu w Sobieszewie w 2017 roku.

Budowa mostu zwodzonego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 501 nad Martwą Wisłą w Gdańsku Sobieszewie zapewni bezpieczne i sprawne połączenie wyspy ze stałym lądem. Nowy most zastąpi istniejący most pontonowy, ułatwiając przeprawę zarówno kierowcom, jak i żeglarzom.

Za budowę odpowiedzialne jest, wyłonione w przetargu, konsorcjum firm Metrostav i Vistal. Zaoferowana przez konsorcjum cena to ponad 57 mln zł, przy gwarancji przedłużonej z 36 do 60 miesięcy. Budowa rozpoczęła się w 2016 roku, a gotowy obiekt ma być oddany do użytku na przełomie 2017 i 2018 roku. W maju 2016 rząd potwierdził przyznanie dotacji na realizację pierwszego etapu inwestycji w kwocie 16,6 mln zł, a obecnie przyznał ok. 11 mln zł na kontynuację prac.

Źródło: UM Gdańsk

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.