edroga344Za około 316 mln zł konsorcjum firm Eurovia i Warbud wybuduje prawie 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S3 między Legnicą i Jaworem. Cała trasa od Nowej Soli przez Legnicę do Bolkowa ma być oddana w 2018 roku.

Droga ekspresowa S3 Legnica-Jawor połączy się od strony północnej z budowanym obecnie odcinkiem Nowa Sól- Legnica, a od strony południowej z odcinkiem Jawor-Bolków. To w sumie prawie 120 km drogi ekspresowej S3 od Nowej Soli do Bolkowa o łącznej wartości prawie 3,2 mld zł.

Główne cele tej inwestycji to ułatwienie międzynarodowego transportu drogowego, poprawa warunków jazdy i bezpieczeństwa ruchu, zmniejszenie oddziaływania transportu na środowisko i wyprowadzenie ruchu tranzytowego z dróg krajowych nr 3 i 5 poza miasta Jawor i Bolków.

S3 Leg JawW ramach budowy S3 na odcinku Legnica-Bolków powstaną m.in. 4 węzły drogowe: „Jawor”, „Jawor II”, „Paszowice” oraz „Bolków”, 6 wiaduktów i 4 mosty w ciągu drogi ekspresowej S3 oraz 15 wiaduktów nad S3, dwóch MOPów i Obwodów Utrzymania Drogi. Przebudowane bądź wybudowane będą drogi poprzeczne, dojazdowe i wewnętrzne oraz urządzenia ochrony środowiska.

Droga S3 przebiega od zespołu portów morskich Szczecin-Świnoujście na północy wzdłuż zachodniej granicy kraju, poprzez okolice miast Gorzowa Wielkopolskiego i Zielonej Góry, Lubina, Legnicy, Jawora, Bolkowa oraz Kamiennej Góry do południowej granicy Polski w Lubawce. S3 będzie mieć kontynuację na terenie Republiki Czeskiej w postaci drogi ekspresowej R11. W listopadzie br. GDDKiA planuje wystąpić z wnioskiem o dofinansowanie z programu CEF „Łącząc Europę” dla prawie 32–kilometrowego odcinka od Bolkowa przez Lubawkę do  granicy polsko-czeskiej.

 

 

 

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.