contentmap_plugin

kładka łazienkowskaZakończyła się budowa kładki pieszo-rowerowej pod mostem Łazienkowskim. Warszawiacy mają do dyspozycji dwie trasy, północną przeznaczoną dla pieszych i rowerzystów oraz południową – tylko dla rowerów.

- W 2015 roku oddaliśmy do użytku, zniszczony w pożarze, kilka miesięcy wcześniej most Łazienkowski, a dzisiaj do dyspozycji warszawiaków oddajemy nową kładkę pieszo-rowerową - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy.

Pieszo-rowerowa przeprawa to kilkusetmetrowa stalowa konstrukcja, która jest podwieszona pod mostem oraz przyczółki po obu stronach Wisły. Kładki są dwie - po północnej i południowej stronie mostu. Na lewym brzegu Wisły kładki łączą się z drogami rowerowymi na Cyplu Czerniakowskim, a na praskim - z drogą rowerową wzdłuż wału Miedzeszyńskiego. Wybudowana została także dodatkowa kładka nad Wałem Miedzeszyńskim, po północnej stronie węzła Trasy Łazienkowskiej, która łączy się z drogą dla rowerów wzdłuż al. Stanów Zjednoczonych. Jest również rampa pozwalającą dostać się na plażę i ścieżkę rekreacyjną na praskim brzegu Wisły. Cała trasa ma własne oświetlenie. Dodatkowo, aby nie pogubić się na obu brzegach, ustawiono odpowiednie drogowskazy.

- Warszawiacy mogą teraz swobodnie przejechać od Cypla Czerniakowskiego przez Wał Miedzeszyński i dalej aż do alei Stanów Zjednoczonych. Jest też możliwość zjazdu bezpośrednio na plażę. Cały ten układ drogowy został tak przygotowany, żeby można było w sposób płynny przemieszczać się rowerem - powiedziała Renata Kaznowska, zastępca prezydent m.st. Warszawy.

Most Łazienkowski jest szóstym mostem nad Wisłą z infrastrukturą rowerową. Prace budowlane rozpoczęte 8 miesięcy temu zakończyły się zgodnie z umową, z końcem lipca 2017 r. Koszt budowy to ponad 13,5 mln zł.

Kładka pod mostem Łazienkowskim jest częścią jednej z najdłuższych tras rowerowych w Warszawie. Dzięki zakończonej w tym samym czasie budowie drogi dla rowerów na ul. Marsa liczy ona już 9 km. Mieszkańcy Rembertowa i Pragi-Południe zyskali połączenie ze Śródmieściem i Mokotowem. W planach są już kolejne odcinki – w ramach remontu estakad Trasy "Ł" nad Agrykolą, powstaną drogi dla rowerów prowadzące do placu Na Rozdrożu.

Budowa kładki pod mostem Łazienkowskim, a także szlaków rowerowych w al. Stanów Zjednoczonych, ul. Ostrobramskiej i ul. Marsa, została zrealizowana przy wsparciu środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Źródło: UM Warszawa

Komentarze  
rowerowiec
-1 #1 rowerowiec 2017-08-10 13:21
warszawa dzieki działaniom HGW pieknie odmienia swoje oblicze
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.