contentmap_plugin

IMG 7525W piątek, 29 maja, w Gliwicach ma zostać otwarty nowy węzeł łączący drogę krajową nr 88 i ul. Portową, a w przyszłości także Drogową Trasę Średnicową. To kolejny obiekt na budowanej Drogowej Trasie Średnicowej, który zostanie udostępniony kierowcom.

Na razie zamknięty będzie wjazd z węzła w kierunku centrum miasta. W tę stronę docelowo prowadzić będzie „średnicówka”, ale wciąż trwają roboty ziemne przy budowie jezdni (w części dojazdowej do ul. Jana Śliwki). Ruch zorganizowany zostanie poprzez dwa tzw. ronda turbinowe. To pierwsze tego typu ronda w Gliwicach, na których samochody mają przemieszczać się płynnie i bezpiecznie.

W związku z otwarciem nowego węzła bardziej płynna powinna być też jazda po DK nr 88, bo udostępnione zostaną zamknięte dotąd pasy ruchu przy łącznicach. W obrębie węzła będą prowadzone jeszcze prace wykończeniowe, ale poza jezdniami. Obiekt będzie oświetlony i oznakowany – na razie znakami tymczasowymi. Aby otworzyć węzeł, konieczne było zajęcie się wcześniej dwoma obiektami w ciągu DK 88, zlokalizowanymi w bezpośrednim sąsiedztwie, wiaduktem nad torami oraz nowym mostem nad Kłodnicą i powstającą trasą.

***

G2 to ostatnia inwestycja związana z DTŚ Katowice-Gliwice. Oddanie jej do użytku zaplanowano na wiosnę przyszłego roku. Ta część Drogowej Trasy Średnicowej jest budowana w śródmieściu Gliwic. To bardzo skomplikowana inwestycja o wartości około miliarda złotych. Na trasie o długości 5,6 km powstaje 6 kluczowych powiązań z miejskim układem drogowym, mosty i wiadukty, a także prawie 500-metrowy tunel pod ulicami Zwycięstwa i Dworcową.

Na początku listopada 2014 roku otwarta została pierwsza, prawie 3-km część Drogowej Trasy Średnicowej w Gliwicach (odcinek G1), prowadząca od granicy z Zabrzem do ul. Kujawskiej.

Źródło: UM Gliwice

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.