dw102 fotoZakończyła się przebudowa prawie czterokilometrowego odcinka Międzywodzie - Dziwnów drogi wojewódzkiej nr 102. Była to jedna z dwóch ostatnich dróg wojewódzkich w regionie (obok „berlinki”), które zostały wykonane z płyt betonowych w latach trzydziestych.

 

Przebudowa odcinka Międzywodzie - Dziwnów to kolejny zakończony etap DW 102. W październiku Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich zakończył przebudowę odcinka Łukęcin - Lędzin.

- To dobre informacje dla mieszkańców Pomorza Zachodniego i turystów. Droga wojewódzka 102 jest jednym z głównych szlaków nad Bałtyk i obciążenie tej drogi w wakacje znacznie wzrasta. Cieszę się, że zakończyliśmy kolejny etap. Oznacza to większe bezpieczeństwo i komfort podróży – mówi wicemarszałek Tomasz Sobieraj.

Prace objęły usunięcie betonowych płyt w Międzywodziu. W ich miejscu powstała nowa, komfortowa droga. W miejscowościach powstały elementy spowalniające ruch, azyle dla pieszych, nowe zatoki autobusowe i ciągi pieszo-rowerowe. W trakcie przebudowy droga została doprowadzona do odpowiednich standardów, między innymi wykonano brakujące rowy odwadniające i zlikwidowano zawyżone pobocza. Przebudowy sięgnęła do skrzyżowania przed mostem zwodzonym w Dziwnowie. W miejscu tym powstało rondo.

Technologia, którą zastosowano na odcinku szlakowym, to technologia, która w Polsce z uwagi na małą liczbę dróg betonowych jest stosowana bardzo rzadko. Polega ona na położeniu elastycznej membrany, która oddziela warstwy podłoża od warstw wierzchnich.

Inwestycja była realizowana w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. z Torunia. Koszt robót wyniósł ponad 13 mln zł.

Źródło: UMWZ

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.