IMG 0492Zaawansowanie „programu nakładkowego” już na początku lipca osiągnęło 90 proc. Drogowcy pracują równolegle na ulicach: Rydza-Śmigłego, Mierzwy, Radzikowskiego i Cienistej. Jak postępują prace?

 

Zarząd Dróg Miasta Krakowa od lat realizuje program naprawy dróg metodą nakładkową. Prace rozpoczynają się wczesną wiosną, gdy tylko pozwalają na to temperatury i są realizowane do późnej jesieni. Tymczasem w tym roku drogowcy już na początku lipca mówią o 90-procentowym zaawansowaniu zaplanowanych prac. Dział utrzymania ZDMK oddał już 18 spośród 31 wszystkich remontowanych ulic.

Nowa nawierzchnia cieszy już m.in. na ulicach: Grottgera, Sieroszewskiego, Wróżenieckiej, Kosocickiej, Samorządowej, Janiszewskiego, św. Rodziny, Stolarza, Kantorowickiej, Darwina, Rylskiego czy Architektów. Ponadto na kilkunastu ulicach roboty drogowe już się zakończyły, ale teraz prowadzony jest odbiór prac. Kontrola przeprowadzana przez inspektorów ZDMK może potrwać około tygodnia. Poziom wykonania prac jest szczegółowo analizowany, na jezdni wykonywane są laboratoryjne odwierty, a wykonawcy są wzywani do naprawy ewentualnych defektów. Obecnie w trakcie odbioru są m.in. ulice: Gzymsików, Skarbińskiego, Skwerowa czy Orkana.

Jednocześnie wciąż prowadzone są prace na ulicach: Rydza-Śmigłego, Mierzwy, Cienistej, czy Radzikowskiego. Gdy za kilka tygodni zakończą się, drogowcy przejdą na ul. Fatimską, Bulwarową i Moczydło. Tak by do końca wakacji, czyli w czasie kiedy natężenie ruchu na krakowskich ulicach jest najmniejsze zakończyć realizację wartego 26 mln zł „Programu nakładkowego”.

Warto wspomnieć, że opisany „Program nakładkowy” stanowi około 20 procent wszystkich zadań realizowanych przez Dział Utrzymania ZDMK. Oprócz środków zarezerwowanych w Budżecie Miasta na remont 31 ulic, w Krakowie niemal każdego dnia przed drogowcami rodzą się nowe wyzwania związane z należytym utrzymaniem dróg, chodników czy zatok parkingowych i autobusowych. Takie zadania remontowe prowadzone są obecnie m.in. na ulicy Grochowskiej, Rakowickiej i Lubelskiej.

Inspektorzy ZDMK są w stałym kontakcie z radnymi dzielnicowymi. To właśnie radni na prośbę mieszkańców powierzają Zarządowi do wykonania trzeci rodzaj zadań, czyli tzw. prace powierzone-dzielnicowe. Obecnie takie roboty realizowane są m.in. przy ul. Sądowej, gdzie prowadzona jest wymiana zniszczonej kostki brukowej na chodniku. Te prace zakończą się 30 lipca.

Źródło: UM Kraków

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.