contentmap_plugin

WP 20160727 13 00 12 ProW związku z wizytą papieża Franciszka oraz organizacją Światowych Dni Młodzieży, nastąpi wiele zmian w organizacji ruchu wokół Krakowa na A4, S7 i DK nr 94.

Autostrada A4 będzie przejezdna przez cały okres trwania ŚDM. Zarówno przejazd od strony Rzeszowa w kierunku Katowic, jak i odwrotnie będzie możliwy. Zmiany dotyczyć będą natomiast węzłów autostradowych.

Już od 26 lipca nie należy zjeżdżać z A4 w kierunku centrum Krakowa na węzłach: Kraków Bielany, Kraków Tyniec, Kraków Skawina, Kraków Południe, a także z węzła Kraków Balice w kierunku na Kryspinów. Nie ma też możliwości zjazdu do centrum na węźle Kraków Balice. Zjazd z węzła Balice I pozostaje bez zmian.

W piątek, 29 lipca, ok. godz. 20.00 rozpocznie się zamykanie węzłów A4 Bieżanów i Kraków Wieliczka oraz DK nr 94 i S7.

WP 20160727 13 02 59 ProI tak, od 29 lipca do 31 lipca 2016 r. na jezdni północnej A4 od węzła Bieżanów do węzła Kraków Wieliczka wyznaczony będzie pas ruchu dla służb ratunkowych, które poruszały będą się w obydwu kierunkach. Pas ten będzie oddzielony od pozostałych pasów ruchu barierami i tablicami U-21. Będzie tam obowiązywało ograniczenie prędkości do 110 km/godz.

W dniach od 29 lipca do 1 sierpnia droga krajowa nr S7 na odcinku od węzła Przewóz (Rybitwy) do węzła Bieżanów zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów.

Droga ekspresowa S7 będzie całkowicie wyłączona z ruchu od 29 lipca (od godz. 20.00) do 1 sierpnia (godzina uzależniona od opuszczenia przez pielgrzymów i posprzątania S7). Pielgrzymi na drodze ekspresowej S7 będą poruszać się po jezdni lewej (wschodniej), a służby techniczne i ratownicze po jezdni prawej (zachodniej). Organizacja ruchu ma być dowiązana do organizacji ruchu na ul. Wielickiej w Krakowie, gdzie zakłada się przeznaczenie północnej jezdni dla ruchu służb ratunkowych, a południowej dla ruchu pieszych.

Droga krajowa nr 94 będzie zamknięta dla ruchu od węzła A4 Kraków Wieliczka do ul. Powstania Styczniowego (obwodnica Wieliczki), w dniach od 29 lipca do 31 lipca. Na odcinku od granic Krakowa do skrzyżowania DK nr 94 z ul. Krakowską ruch pieszych będzie odbywał się południową jezdnią. Północna jezdnia będzie przeznaczona dla ruchu pojazdów służb ratunkowych. Na dalszym odcinku drogi ruch pieszych będzie odbywał się całą szerokością jezdni. Możliwości przejazdów w poprzez DK nr 94 (pod nadzorem policji) będzie tylko dla nielicznej grupy użytkowników i służb ratunkowych.

Zachodzi też konieczność wprowadzenia ograniczeń w ruchu na drodze krajowej nr 94 od skrzyżowania z ul. Powstania Styczniowego w Wieliczce (obwodnica Wieliczki) do skrzyżowania z DK nr 75 w Targowisku.

Objazd odbywać się będzie drogą krajową nr 75 od Targowiska do węzła A4  Targowisko, następnie autostradą A4 od węzła Targowisko do węzła Kraków Łagiewniki i dalej do Wieliczki wyznaczonym objazdem drogami miejskimi.

Autostradowy węzeł Łagiewniki nie będzie zamknięty, jednak po wjechaniu łącznicami w stronę centrum Krakowa nie będzie można wjechać na wprost w ul. Herberta.

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.