edroga043Do końca wakacji GDDKiA planuje udostępnić kierowcom kolejne odcinki trasy S17 między Lublinem a Warszawą. Do ruchu zostaną oddane również odcinek autostrady A1 z Pyrzowic do Częstochowy, ostatni odcinek obwodnicy Olsztyna i fragmenty drogi ekspresowej S6 w województwie zachodniopomorskim.

 

Z Lublina do stolicy i nad morze coraz sprawniej
Przed samymi wakacjami oddano pierwsze 13 km S17 w lubelskim. W pierwszym tygodniu lipca otwarte będzie kolejne 30 km ekspresowej „siedemnastki” od obwodnicy Garwolina aż do Ryk. Pod koniec wakacji planowane jest połączenie odcinki S17 przed i za Rykami dzięki czemu 140-kilometrową trasę będzie można przejechać w 70 minut.

A1, S8, S51 w wakacyjnej puli
W wakacje usunięte zostaną ostatnie ograniczenia na S8 pomiędzy Radziejowicami i Przeszkodą, co ułatwi wyjazd z Warszawy w kierunku Katowic, a także otworty zostanie fragment autostrady A1 od Pyrzowic do węzła Częstochowa Południe.

W okresie letnim panują najlepsze warunki atmosferyczne do prowadzenia wszelkich prac budowlanych i remontowych na drogach krajowych. Planując podróż należy pamiętać, że rozpoczęła się przebudowa starej „jedynki” do parametrów autostrady na odcinku od Tuszyna pod Łodzią po Częstochowę. Prace potrwają do przełomu lat 2021 i 2022.

Podobnie należy sprawdzić trasę nad morze (Pomorze Zachodnie), gdzie realizowana jest przebudowa wschodniej obwodnicy Szczecina oraz kończona jest budowa trasy S6 łączącej Szczecin, Kołobrzeg i Koszalin. Tu pierwszy odcinek S6 Goleniów - Nowogard (na wschód od Szczecina) w ostatnich tygodniach już został udostępniony.

Z kolei na S3 w budowie jest drugi most na Odrze w ciągu S3 na wysokości Cigacic i tam w chwilach wzmożonego ruchu zdarzają się zatory. Utrudnienia zakończą się w grudniu br.

Gdzie jeszcze spowolnienia w kierunkach nadmorskich?
- Autostrada A6 między węzłami Szczecin Dąbie i Rzęśnica. Zwężenie do jednej jezdni. Wykonawca inwestycji zapowiada, że około połowy lipca udrożni przejazd przebudowywaną jezdnią w kierunku Świnoujścia, wówczas będą czynne dwie jezdnie.

- Droga S3 na odcinkach Brzozowo - Miękowo i Miękowo - Rzęśnica. Na przebudowywanym moście przez rzekę Ina na obwodnicy Goleniowa jest zwężenie do jednej jezdni, to utrudnienie będzie obowiązywało przez cały okres wakacyjny. W kilku miejscach ruch zostanie skierowany na tymczasowej jezdnie, omijające budowane obiekty inżynierskie. Można się również spodziewać ruchu pojazdów budowy na DK3. W weekendy wakacyjne może to powodować spowolnienia ruchu.

- Droga S6 Goleniów - Koszalin. Otwarty jest już odcinek Goleniów - Nowogard, ale na pozostałych fragmentach trwają roboty. Szczególnie odczuwalne będą prace na fragmencie Nowogard - Płoty. Utrudnienia będą również w rejonie Kołobrzegu, przede wszystkim przy węźle Kołobrzeg Wschód.

- S11 obwodnica Szczecinka – utrudnienia na włączeniach w obwodnicę na północ i południe od Szczecinka. Do końca lipca będzie obowiązywał objazd DK20 do północnego ronda obwodnicy poprowadzony częściowo drogą wspomagającą, a częściowo po jezdniach obwodnicy.

- S10 obwodnica Wałcza - niewielkie utrudnienia na włączeniach obwodnicy w DK10 i przecięciu z DK22.

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.