dw111 StepniczkaJest dobra wiadomość dla osób jadących nad morze oraz dla mieszkańców Stepnicy i okolic. W tym roku zakończy się modernizacja dwóch kolejnych odcinków drogi wojewódzkiej nr 111.

 

Prowadząca nad morze droga wojewódzka nr 111 łączy położony koło Wolina Recław z zachodnią obwodnicą Goleniowa oraz drogami ekspresowymi S3 i S6. Z badań Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie wynika, że trasa poza sezonem jest średnio obciążona ruchem. W okresie letnim jej znaczenie jest kluczowe, gdyż pełni funkcję alternatywnego dojazdu nad Bałtyk, trasy do Świnoujścia i ruch aut wzrasta tam znacząco.

- Systematycznie realizujemy plan stworzenia nowoczesnej, komfortowej trasy alternatywnej nad morze. W tym celu przejmowaliśmy te odcinki, które od lat krok po kroku modernizujemy. Cieszę się, że widać już efekty. Prace, które przeprowadzone zostaną w tym roku, znacznie ułatwią poruszanie się w kierunku nadmorskim, ale także będą oddechem dla mieszkańców Stepnicy i okolicznych miejscowości oraz dla dojeżdżających do terenów rekreacyjnych – podkreśla marszałek Olgierd Geblewicz.

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 111 trwa od kilku lat. Odcinek Recław – Stepnica jest na etapie kończenia dokumentacji projektu. Zadanie uzyskało pozytywną opinię środowiskową, a to oznacza, że niebawem będzie można ogłosić przetarg. Na projektowanym 23-kilometrowym odcinku znajduje się szereg wiosek, z których część stanowi zwarty obszar zabudowany.

W 2011 r. ZZDW przebudował odcinek Krępsko-Modrzewie, rok później odcinek Kąty-Krępsko. W 2014 r. przebudowywane było blisko kilometrowe przejście drogi nr 111 przez Stepnicę. Największe przebudowy prowadzone były tu w roku 2016, gdy w trzech etapach udało się przebudować ponad ośmiokilometrowy odcinek szlakowy Stepnica-Modrzewie. W 2017 r. przebudowa objęła przejście przez Modrzewie.

W tym roku uda się zakończyć modernizację odcinka Stepnica – droga S3, który realizowany był od lat ze środków Województwa Zachodniopomorskiego. Właśnie zostali wyłonieni wykonawcy ostatnich dwóch odcinków. Chodzi o odcinki Modrzewie-S3 (wartość zadania ok. 1,2 mln zł - wykonawca STRABAG Sp. z o.o) oraz przejście przez miejscowość Kąty (wartość ok. 1 mln zł – wykonawca PRD Nowogard S.A.) Rozpoczęcie prac – także finansowanych ze środków województwa - planowane jest na maj tego roku.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.