Mickiewicza po przebudowieZakończyła się przebudowa ostatniego odcinka ul. Mickiewicza w Legnicy w okolicach skrzyżowania ze Szkolną do Witelona. Od piątku, 11 maja, cała droga jest już przejezdna, a budowlańcy kończą ostatnie prace porządkowe.

 

mapa ulice przebudowane2017 2018rNa Mickiewicza usuwano starą nawierzchnię asfaltową i układano nową. Regulowane były krawężniki i część chodników. Powstały dodatkowe miejsca parkingowe. Modernizację ul. Mickiewicza, łącznie z wcześniejszą przebudową Oświęcimskiej, wykonywała Firma Fobis. Koszt wynosi ok. 1,8 mln zł.

Ulica Mickiewicza jest ostatnią w ciągu komunikacyjnym, biegnącym przez Marynarską, Asnyka, Rataja i Oświęcimską. W styczniu br. gotowe były Marynarska i Asnyka, wcześniej zaś – Rataja. Wszędzie ułożono nową nawierzchnię asfaltową. Modernizacja pięciu ulic kosztowała ponad 4,5 mln zł.

- Dzięki tym inwestycjom usprawniony został przejazd z ulicy Chojnowskiej w kierunku zbiorczej drogi południowej, zwiększył się także komfort przejazdu skrótem od ronda Jaworzyńska - Oświęcimska, wzdłuż parku, do Powstańców Śląskich i Witelona. Poprawia się też bezpieczeństwo, płynność ruchu i zwiększa jego przepustowość – mówi prezydent Tadeusz Krzakowski.

Źródło: UM Legnica

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.