mapa inwestycjiUlica Podchorążych oraz jej okolice zostaną podłączone do kanalizacji. Jednocześnie powstanie nowa jezdnia, chodniki i oświetlenie. To duża inwestycja, która poprawi komfort życia na Złotnie.

 

W pierwszym etapie, realizowanym przez Łódzką Spółkę Infrastrukturalną, wybudowana zostanie kanalizacja sanitarna. Powstanie ona na m.in. ulicach Podchorążych, Grotta, Molla, Fijałkowskiego i Łukawskiego.

- To wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja. Łączna długość planowanego do budowy kanału to ok. 3,5 km – mówi Krzysztof Kacprzak, wiceprezes Łódzkiej Spółki Infrastrukturalnej.

Inwestycja ta umożliwi mieszkańcom podłączenie się do miejskiej sieci kanalizacyjnej i tym samym likwidację przydomowych szamb.

Projekt ten zostanie uzupełniony przez Zarząd Inwestycji Miejskich, który przebuduje ulicę Podchorążych na odcinku od ul. Łuczniczej do rzeki Jasieniec.

- Będzie to gruntowna przebudowa. Oprócz budowy infrastruktury podziemnej powstaną na tym odcinku chodniki, nowa jezdnia, oświetlenie a całość zostanie uzupełniona zielenią – mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich

Planowana zieleń:
• 50 szt. drzew - klony polne
• 2312 szt. krzewów - sosna górska
• 732 szt. krzewów - berberys thunberga
• 586 szt. krzewów - tawuła japońska

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.