tuwima targowaWykonawca przebudowy ulicy Tuwima rozpoczął kolejny etap prac. Wejście częściowo na skrzyżowanie z ulicą Targową oznacza zmiany w organizacji ruchu. Zamknięty został wylot z ulicy Targowej (od strony Nawrot) w ulicę Tuwima. Pozostała jednak możliwość skręcenia z ulicy Tuwima w Targową.

 

Utrudnienia związane są z koniecznością wykonania przyłączy infrastruktury podziemnej. Prace te potrwają około 3 tygodnie.

Ulica Tuwima zostanie wyremontowana od Kilińskiego do Targowej. Pojawi się na niej dużo zieleni: posadzonych zostanie 40 drzew i setki ozdobnych krzewów. Dodatkowo przy skrzyżowaniach z Dowborczyków i Targową powstaną skwery.

„Dziki” parking u zbiegu Tuwima i Targowej zostanie zastąpiony placem zabaw, z dużą ilością ławek. Wzdłuż ulicy zostaną wyznaczone miejsca postojowe dla samochodów, a także parkingi dla rowerów.

Modernizacja przejazdu kolejowego
Od 4 lutego PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczynają prace na przejeździe kolejowym przez ulicę Gajcego. Utrudnienia potrwają około półtora tygodnia. Przez ten czas ulica Gajcego między Rokicińską a Szaniawskiego zostanie zamknięta dla ruchu.

Kierowcy nadal będą mogli korzystać z objazdu skręcając z Rokicińskiej w Gajcego w kierunku Zakładowej. Możliwe jest również ominięcie utrudnień ulicami Przedszkolną i Szaniawskiego.

gajcego mapka

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.