rokicinska drugi etap1Rozpoczyna się kolejny etap przebudowy ulicy Rokicińskiej. W drugiej połowie marca wykonawca rozpocznie prace na fragmencie od Gajcego do Wieńcowej.

 

- Ulica Rokicińska zostanie całkowicie przebudowana. Powstaną nowe chodniki, jezdnia, przystanki autobusowe oraz droga rowerowa. Zmodernizujemy także dwa przejazdy kolejowe – mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

Inwestycja ta to również przebudowa infrastruktury podziemnej i budowa kanalizacji deszczowej, dzięki której znikną rowy, które znajdowały się wzdłuż ulicy. W ich miejscu powstają szerokie chodniki i droga rowerowa.

Ulica Rokicińska to jedna z ważniejszych i bardziej ruchliwych dróg wjazdowych do Łodzi a także dojazd do autostrady A1. Ulica ta zostanie przebudowana łącznie na odcinku 3330 m od ul. Malowniczej do granicy miasta.

Koszt inwestycji to ok. 40 mln złotych.

Przebudowa odcinka od Gajcego do Wieńcowej rozpocznie się w drugiej połowie marca. Prace wiązać się będą ze zmianami na drogach. Możliwe będą tam tylko wjazdy docelowe. Ulicą Gajcego przejedziemy natomiast tylko na wprost. Na jedno kierunkową zmieni się ul. Taborowa, Kościelna i Kronikarska, którymi pojadą m.in. autobusy. O szczegółowej organizacji ruchu będziemy systematycznie informować.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.