csm RAJ7918 4a60be7f46W 2019 roku na wielu ulicach w Łodzi będzie można zobaczyć ekipy budowlane.

 

- Nie zwalniamy tempa, wprost przeciwnie, rozpoczynamy kolejne inwestycje i dalej zmieniamy Łódź. W tym roku nie tylko kontynuujemy inwestycje rozpoczęte wcześniej, ale wchodzimy także z pracami na następne ulice. To m.in. kolejne prace związane z rewitalizacją, kontynuacja takich inwestycji jak przebudowa ul. Dąbrowskiego, Śmigłego-Rydza czy Rokicińskiej, ale także dużo remontów na osiedlach - zapowiada Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

W ramach rewitalizacji rozpoczniemy m.in. remonty i budowę:
- Sienkiewicza (od ul. Narutowicza do Piłsudskiego),
- Drogi łączącej Sienkiewicza ze Wschodnią,
- Kilińskiego (od Narutowicza do Rewolucji),
- Rewolucji (od Kilińskiego do Piotrkowskiej),
- Próchnika (od Zachodniej do Piotrkowskiej),
- Ogrodowej (od Gdańskiej do Zachodniej),
- Zachodniej (od Ogrodowej do Legionów).

- W tym roku rozpocznie się także budowa podziemnej ulicy w Nowym Centrum Łodzi. Bardzo szybko udało się uzgodnić jej projekt, a wykonawca niedługo rozpocznie prace. Zgodnie z harmonogramem ekipę budowlaną zobaczymy wiosną. Inwestycja potrwa do końca przyszłego roku i poza podziemną drogą, która połączy rondo pod al. Scheiblerów z ul. Kilińskiego, powstanie także od nowa ul. Hasa oraz zostanie przygotowany projekt podziemnego parkingu i rynku Kobro, które zostaną zbudowane w kolejnych etapach - mówi Katarzyna Mikołajec, zastępca dyrektora Zarządu Inwestycji Miejskich.

- Tegoroczne inwestycje drogowe będą kosztowały pół miliarda złotych. Ich listę uzupełnią zadania w ramach "Planu dla osiedli", które niebawem szczegółowo przedstawimy - mówi Hanna Zdanowska.

W 2019 roku - poza realizacją inwestycji - Zarząd Inwestycji Miejskich będzie także przygotowywał projekty dla przebudowy:
- Ul. Wojska Polskiego od Franciszkańskiej do Strykowskiej,
- Kilińskiego od Broniewskiego do pętli dworzec Łódź Chojny,
- Rzgowska od pl. Niepodległości do Broniewskiego,
- Przybyszewskiego od Kilińskiego do Śmigłego-Rydza,
- Broniewskiego od Rzgowskiej do Śmigłego-Rydza.

Te inwestycje zostaną zrealizowane w kolejnych latach.

Źródło: ZDiT w Łodzi

Komentarze  
Rafał
0 #1 Rafał 2019-08-20 22:27
Dzień dobry a kiedy zostanie zrobiona droga i wjazdy do posesji w Łodzi na ul warszawskiej od Deczynskiego do stalowej? Kilka lat temu został wykopany rów przy drodze rowerowej i byly obiecywane remonty nowe chodniki i dojazdy do posesji. I przez kilka lat nie zostało zrobione nic. Auta ciężarowe śmieciarki jeżdżą po chodnikach pod samymi oknami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.