made with love from Joomla.it

1aW Łodzi ogłoszony został przetarg na przebudowę ul. Zbąszyńskiej i Swojskiej. Prace rozpoczną się jeszcze w wakacje tego roku.

Inwestycja jest o tyle znacząca, że przy tym kilometrowym odcinku drogi znajduje się ponad 100 firm. Każdego dnia przyjeżdżają do nich setki pojazdów – dostawcy i klienci. Nowa nawierzchnia zostanie dostosowana do obsługi pojazdów ciężarowych. Powstaną przy niej również miejsca postojowe dla ciężarówek i samochodów osobowych. Przebudowa obejmie także wymianę chodników, budowę oświetlenia, a dla korzystających z rowerów powstaną ciągi pieszo-rowerowe. Dodatkowo pojawią się nowe nasadzenia oraz trawniki.

Cała inwestycja zakończy się w drugiej połowie przyszłego roku. Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca ma jednak tak prowadzić prace, aby utrudnienia dla firm trwały jak najkrócej. W pierwszym etapie wykonana zostanie więc jezdnia, aby zapewnić dojazd do przedsiębiorstw.

Projekt przebudowy miasto odebrało w połowie stycznia br. Dokumentacja powstała dzięki dodatkowym funduszom pochodzącym z oszczędności miasta z 2015 roku.

3a4a5a
Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.