DK48Kock 0570Budowa ronda turbinowego na drodze nr 82 na wysokości osiedla Borek, rozbudowa ok. 26,5 km istniejących dróg i budowa ok. 10 km ciągów pieszo-rowerowych. To tylko niektóre z planowanych do ogłoszenia w tym roku przetargów na poprawę bezpieczeństwa na drogach krajowych na terenie województwa lubelskiego.

 

W podlubelskiej Turce, na skrzyżowaniu DK 82 z gminnymi ulicami: Dębową i Świerkową powstanie rondo turbinowe które ułatwi mieszkańcom osiedla Borek bezpieczne włączenie się do ruchu. Do dwóch jezdni przebudowany zostanie również kilkusetmetrowy odcinek DK 82 od węzła Lublin Tatary. Inwestycja przygotowywana jest wspólnie z władzami gminy Wólka Lubelska, które odpowiadają za opracowanie dokumentacji (trwa już procedura uzyskiwania zezwolenia na realizację inwestycji drogowej) i w części sfinansują budowę. GDDKiA ogłosi przetarg i w ok. 75 proc. pokryje koszty inwestycji. Prace ruszą jeszcze w tym roku.

GDDKiA ogłosiła przetargi na rozbudowę trzech odcinków DK 74: dojazd do mostu w Annopolu (0,5 km), Jarosławiec – Miączyn (4,3 km) oraz Gorajec – Szczebrzeszyn (10,3 km, a na kolejne prawie 7 km korekty przebiegu w Gorajcu przetarg na dokumentację). Do tego jeszcze na rozbudowę DK 63 od granicy z województwem mazowieckim do Łukowa (11,4 km), budowę ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż DK63 w Białej (3,5 km) oraz wzdłuż DK 19 od Turowa do Radzynia Podlaskiego (ok. 6,5 km, inwestycja wspólnie z samorządem).

Kolejne przetargi będą dotyczyć budowy miejsca do kontroli i ważenia pojazdów w Maziarce oraz mosty na Wieprzu w Szczebrzeszynie (oba na DK74), budowy przepustu w miejsce mostu na DK17 w Potokach, chodnika wzdłuż DK 82 pomiędzy Łuszczowem i Zofiówką (0,9 km) i zatok autobusowych w Łuszczowie.

Nadal trwa przebudowa DK 48 pomiędzy Krępą a Kockiem (10,6 km) oraz DK 74 od Frampola do Gorajca (7,4 km).

Źródło: GDDKiA O/Lublin

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.