edroga647To od mieszkańców Lublina będzie zależało, jaki kolor będzie miał nowy most na Bystrzycy, budowany w ciągu ul. Muzycznej. Przez cały luty można głosować za jedną z trzech proponowanych opcji kolorystycznych.

Pod ocenę mieszkańców trafiły trzy propozycje Rady Kultury Przestrzeni, w których most ma kolor naturalnego betonu, a elementy stalowe: czerwone, granatowe lub szare.

Miasto czeka na opinie do końca lutego, a zgłaszać je można na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Rada Kultury Przestrzeni rekomenduje wybór wariantu pierwszego, czyli mostu w kolorze naturalnego betonu z czerwonymi elementami stalowymi.

 

RKP. Muzyczna. 01RKP. Muzyczna. 02RKP. Muzyczna. 03

 

 

 

 

 Budowa ul. Muzycznej rozpoczęła się w październiku ubiegłego roku. Aktualnie prowadzone prace polegają na stabilizacji gruntu, po którym pobiegnie droga. Na placu budowy znajdują się 3 palownice, a każda z nich przy sprzyjających warunkach atmosferycznych jest w stanie "wbijać" 120 betonowych pali dziennie. W tym momencie wykonanych zostało blisko 2000 pali z 7400 wszystkich przewidzianych w ramach tego etapu prac.

Ten etap zadania powinien zakończyć się do końca lutego. Wtedy rozpoczną się roboty mostowe. Nawet w marcu może rozpocząć się wzmacnianie terenu w miejscach, gdzie później oprze się konstrukcja mostu. Zaczną się też prace przy kanalizacji deszczowej od rzeki w kierunku ul. Narutowicza. Kanalizacja ta będzie odwadniała rejon skrzyżowania z ul. Nadbystrzycką i ul. Głęboką. Wtedy też będą zaczynać się prace związane z przebudową gazociągów i wodociągu.

W przyszłości ul. Muzyczna będzie obsługiwała Dworzec Metropolitalny, a wcześniej skorzystają z niej m.in. kibice Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Będzie miała 757 metrów długości i zaczynać się na przedłużeniu ul. Stadionowej w rejonie Areny Lublin, by z drugiej strony połączyć się ze skrzyżowaniem ul. Narutowicza, ul. Nadbystrzyckiej i ul. Głębokiej, które  także przejdzie modernizację. W ramach inwestycji powstanie nowy most na Bystrzycy. Będzie to ulica jednojezdniowa, z czterema pasami ruchu, z których dwa skrajne będą przeznaczone dla transportu zbiorowego.

Wartość inwestycji to blisko 42 mln zł. Wykonawcą zadania jest konsorcjum firm: PRD Lubartów i Intop Tarnobrzeg, natomiast projekt przygotowała firma EKKOM.

Źródło: UM Lublin

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.