edroga266Trwają prace budowlane na jednej z najważniejszych inwestycji komunikacyjnych w województwie świętokrzyskim – moście przez Wisłę, łączącym Nowym Korczyn i leżącą, po stronie Małopolski, Borusową. Zakończenie robót planowane jest na koniec bieżącego roku.

 

Nowy most na Wiśle powinien być gotowy w listopadzie 2020 roku. Połączy dwa województwa: małopolskie i świętokrzyskie. Inwestycja ta ma ogromne znaczenie dla mieszkańców obu regionów, a także dla kierowców korzystających z drogi wojewódzkiej 973.

Most ma mieć 677 metrów długości, jezdnię o szerokości 7 metrów i dwa pasy ruchu. Wzdłuż mostu powstaną chodniki i ścieżka rowerowa. Inwestycja zastąpi przeprawę promową, która łączy obecnie Nowy Korczyn z Borusową, ułatwi ruch w kierunku Krakowa.

Łączna wartość inwestycji to ponad 53 mln złotych. Za jej realizację odpowiada Przedsiębiorstwo Usług Technicznych INTERCOR Sp. z o.o. z Zawiercia.

Trwają starania o środki finansowe na budowę obwodnicy Nowego Korczyna, by zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców miasta i użytkowników dróg w sytuacji spodziewanego wzmożonego ruchu kołowego. O budowę obwodnicy małych miejscowości położonych już w Małopolsce: Borusowej, Hubenic, Kozłowa w gminie Gręboszów zabiega m.in. wójt gminy, Krzysztof Gil.

Źródło: UMWŚw

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.