most na rowie Głuchowskim 2Zaraz po zakończeniu roku szkolnego, 23 czerwca, rozpocznie się rozbiórka mostu na rowie Głuchowskim na ulicy ks. Malinowskiego w Komornikach. Do końca września powstanie w tym miejscu nowy obiekt.

 

most na rowie Głuchowskim 1– Nowy most powstanie w zupełnie innym standardzie. Znajdą się na nim dwie 3-metrowe jezdnie, dwa chodniki oraz ścieżka rowerowa – wylicza Marek Borowczak, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Poznaniu. – Dodatkowo, między ścieżką a jezdnią, powstanie 3-metrowy pas zieleni, który w przyszłości zostanie zastąpiony pasem ruchu.

Nowy obiekt będzie miał konstrukcję stalową w postaci łukowej konstrukcji powłokowej z blachy falistej, która będzie współpracowała z nadległym gruntem. Konstrukcja powłokowa z blachy falistej zostanie oparta na żelbetowych ławach fundamentowych. Na wlocie i wylocie zaprojektowano żelbetowe ściany oporowe, połączone z fundamentami konstrukcji. Nowy most będzie spełniał klasę techniczną B co oznacza, że jego nośność wzrośnie do 40 ton.

Do czasu zakończenia prac, a więc do końca września, przejazd przez kanał Głuchowski ulicą ks. Malinowskiego w Komornikach będzie niemożliwy. Dla kierowców wyznaczone zostały dwa objazdy. Pojazdy o masie całkowitej poniżej 2,5 tony będą jeździć ulicami Kościelną, Topolową i Polną. Cięższe – ulicami Kościelną, Pocztową, Poznańską, Daimlera, Wiśniową i Wawrzyniaka.

objazd 1objazd 2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: ZDP w Poznaniu

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.