UG SkowaJuż wkrótce kierowcy przejeżdżający przez Sękową drogą wojewódzką nr 977 w kierunku granicy państwa będą mogli swoją podróż odbyć odnowionym mostem. Zarząd województwa zdecydował właśnie o dofinansowaniu tego ważnego dla mieszkańców projektu. Koszt inwestycji to kwota 12,3 mln zł, z czego 10,5 mln zł stanowią środki z RPO.

 

- Dokładamy wszelkich starań, aby infrastruktura drogowa w Małopolsce była coraz lepsza. Przedsięwzięcie to poprawi bezpieczeństwo kierowców i usprawni ich podróż. Rozbudowa mostu to kontynuacja prac przeprowadzonych na DW 977 - podkreśla wicemarszałek Łukasz Smółka.

Dzięki decyzji ZWM już wkrótce zostanie przebudowany most wraz z dojazdami w miejscowości Sękowa na potoku Sękówka. Wyeksploatowany obiekt potrzebuje natychmiastowej naprawy, bo to właśnie tędy przejeżdżają przede wszystkim duże rzesze turystów kierujących się na słowacką stronę.

Podróż drogą wojewódzką nr 977 od ubiegłego roku jest już zdecydowanie przyjemniejsza, dzięki gruntownej modernizacji drogi Gorlice – Bardejov – Prešov. Przeprowadzona inwestycja sprawiła, że mieszkańcy, ale przede wszystkim turyści i przedsiębiorcy mogą teraz sprawniej przemieszczać się pomiędzy polską autostradą A4 a słowacką D1.

Źródło: UMWM

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.