remont Rydza Smiglego 1Prace przy konstrukcji wiaduktu na Rydza-Śmigłego w Łodzi zostały zakończone, a infrastruktura podziemna jest zaawansowana w 90 procentach.

 

Przebudowa Rydza-Śmigłego przyniesie dwa nowe wiadukty, pod którymi odbywać się będzie ruch pieszych między osiedlem, oraz dołem pojadą autobusy i tramwaje. Piesi nie będą musieli chodzić po schodach i pokonywać szerokiej jedni, aby skorzystać z komunikacji miejskiej.

remont Rydza Smiglego 3To wszystko dzięki nowym wiaduktom, które powstaną przy ul. Zbiorczej. Jeden z nich, na zachodniej jezdni został właśnie zakończony. Konstrukcja wiaduktu została wykonana. Dalsze prace prowadzone będą przy infrastrukturze drogowej, pieszej i dla transportu zbiorowego. Na budowie została wykonana, praktycznie w całości, infrastruktura podziemna. 90 procent prac przy przebudowie infrastruktury podziemnej zostało wykonanych.

- Teraz przed wykonawcą liczne prace drogowe, budowa nowych nasypów do wiaduktu, oraz budowa torowiska. W ostatnich dniach zostało wykonane palowanie w ponad 40 lokalizacjach pod słupy trakcyjne dla tramwajów – poinformował Rafał Szala, kierownik budowy generalnego wykonawcy.

Przebudowa Rydza-Śmigłego jest częścią dużego projektu mającego na celu poprawę infrastruktury tramwajowej i drogowej w południowej części miasta.

W ramach projektu realizowana jest również przebudowa ul. Dąbrowskiego.

W najbliższych latach przebudowane zostanie również skrzyżowanie Kilińskiego z Przybyszewskiego, ul. Przybyszewskiego i dalsza część al. Rydza-Śmigłego wraz z ul. Niższą i krancówkami tramwajowymi przy Śląskiej i dworcu Łódź Chojny.

Źródło: UM Łódź

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.