edroga584Od 4 stycznia br. za przejazd 60-kilometrowym odcinkiem A4 Katowice-Kraków można zapłacić zbliżeniową kartą KartA4, dedykowaną wszystkim kierowcom regularnie podróżującym tą trasą. To jedno z rozwiązań, które koncesjonariusz zastosował, aby upłynnić przejazd przez Place Poboru Opłat.

Najpierw była płatność kartami bankowymi, potem dołączyły do nich karty flotowe i paliwowe. Na Placach Poboru Opłat w Mysłowicach i w Balicach, na skrajnych, lewych pasach uruchomiono bramki samoobsługowe, przeznaczone wyłącznie do płatności kartami.

- Na przestrzeni ostatnich lat podjęliśmy szereg działań z myślą o zwiększeniu komfortu podróżowania A4 Katowice-Kraków. Poszerzyliśmy oba Place Poboru Opłat o cztery dodatkowe pasy ruchu i stanowiska do obsługi pojazdów, pod dwa w kierunku Katowic i Krakowa. Wymieniliśmy urządzenia poboru opłat, co pozwoliło na wprowadzenie szybszych i wygodniejszych metod dokonywania płatności, przy użyciu kart bankowych, flotowych, paliwowych, aż wreszcie zbliżeniowej KartA4. Dodatkowo, w każdym kierunku na skrajnym lewym pasie ruchu pojawiły się stanowiska samoobsługowe, na których można płacić samodzielnie wszystkimi kartami, również KartA4 - mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy Stalexport Autostrada Małopolska S.A.

Źródło: SAM SA

Projekt zwiększania przepustowości Placów Poboru Opłat w Mysłowicach i w Balicach realizowany był kilka lat. Kompleksową dokumentację w stadium projektu budowlanego i wykonawczego rozbudowy PPO o kolejne bramki opracowała firma EKKOM Sp. z o.o.

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.