26274Obwodnica Niemodlina to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji drogowych na terenie województwa opolskiego. 17 lipca Adrian Czubak, wojewoda opolski wydał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej obejmującej budowę obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 46. Droga ma być gotowa do końca 2021 r.

 

Na tę inwestycję mieszkańcy Niemodlina czekali od wielu lat. W 2009 r. w mieszkańcy tego miasta utworzyli nawet komitet, który domagał się szybkiej budowy obwodnicy.

Wydanie ZRID uprawnia inwestora - Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad - do rozpoczęcia robót budowlanych jednej z kluczowych inwestycji drogowych na terenie województwa.

Nowa droga będzie miała 11,5 km i zgodnie z założeniami, ma być gotowa do końca 2021 r. Ominie Niemodlin po południowej i wschodniej stronie. Jej trasa rozpocznie się przed Brzęczkowicami i dołączy się do obecnego przebiegu DK46 w okolicach Sosnówki, tuż przed autostradą A4 i węzłem Prądy.

– To początek końca problemów Niemodlina. (...) Wszystko zacznie się w roku 2020, kiedy Opolszczyzna stanie się jednym, wielkim placem budowy obwodnic. Proces wymaga czasu – podkreślał wojewoda opolski. Roboty ziemne rozpoczną się już w sierpniu.

Źródło: OUW

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.