Oficjalne otwarcie obwodnicy Piastowskiej 4 768x512– Jedna z największych i najważniejszych inwestycji drogowych w historii Opola została zakończona. Nowy odcinek poprawi bezpieczeństwo i uwolni miasto od uciążliwego ruchu i hałasu - powiedział Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

 

Obwodnica Piastowska ma 3,5 km długości. Jej trasa przebiega od węzła na obwodnicy północnej, a kończy się na węźle na ul. Niemodlińskiej. Na odcinku od obwodnicy północnej do ulicy Zbożowej droga ma po dwa pasy w każdą stronę. Jest jednak możliwość, aby w przyszłości drogę poszerzyć także na kolejnym odcinku do węzła na ul. Niemodlińskiej.

Nowy odcinek obwodnicy ułatwi komunikację po zachodniej części miast. Odciąży od ruchu tranzytowego ulice: Domańskiego i Partyzancką. Budowa drogi zapewni także lepsze warunki dojazdu do obszarów przemysłowych w strefie ekonomicznej i handlowych (m.in. Centrum Handlowe „Karolinka”). W jej pobliżu znajdują się m.in.: cmentarz komunalny, Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, Park Naukowo-Technologiczny czy w przyszłości nowy stadion piłkarski.

Oficjalne otwarcie obwodnicy Piastowskiej 8 768x512Oficjalne otwarcie obwodnicy Piastowskiej 10 768x512

 

 

 

 

 

 

 

 

Przy obwodnicy zostanie posadzonych 869 drzew i 4345 krzewów. Do wykonania nasypów wykorzystano 305 tysięcy metrów sześciennych ziemi. Koszt budowy obwodnicy to ponad 130 mln zł.

Źródło: UM Opole

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.