contentmap_plugin

IMG0140 DDTrwają intensywne prace przy budowie mazowieckich odcinków drogi ekspresowej S8 od Wyszkowa do granicy województwa podlaskiego. Mają być one udostępnione kierowcom w trzecim kwartale bieżącego roku. Realizowane kontrakty to 38,5 km „eski”, warte razem blisko miliard złotych.

 

Pod koniec lipca pierwsze auta powinny pojechać dwiema jezdniami pomiędzy obwodnicą Ostrowi Mazowieckiej, a granicą województwa podlaskiego. Zaawansowanie prac na tym 9,5 kilometrowym odcinku szacowane jest na około 80 procent. Gotowa jest asfaltowa nawierzchnia drogi głównej, trwają jeszcze prace przy obiektach inżynierskich, ekranach akustycznych oraz drogach serwisowych.

Nieco późniejsze terminy deklarują wykonawcy odcinków o nawierzchni betonowej: od Wyszkowa do węzła Poręba – tu puszczenie ruchu przewidywane jest w drugiej połowie września, natomiast fragment od węzła Poręba do obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej zostanie udostępniony kierowcom prawdopodobnie w drugiej połowie sierpnia br.

Na obu odcinkach trwają jeszcze prace przy nawierzchniach jezdni w ciągu głównym - na odcinku od węzła Poręba do Ostrowi właśnie roboty finiszują, natomiast na odcinku od Wyszkowa do węzła Poręba zostało do ułożenia około 55 tys. metrów kwadratowych betonu cementowego z 265 tys. z jakich mają być zbudowane obie jezdnie. Poza tym trwają także roboty na obiektach inżynierskich oraz przy drogach serwisowych i ekranach akustycznych. Zaawansowanie prac waha się od 68 po prawie 80 proc.

IMG0156 BBIMG0165 CC

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: GDDKiA O/Białystok

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.