contentmap_plugin

mikolajki kladka 2W sobotę (16 lipca) nastąpi oficjalne otwarcie nowej kładki w Mikołajkach nad przesmykiem łączącym jeziora Tałty i Mikołajskie. Uświetni je pokaz iluminacji świetlnych oraz pokaz laserowy.

Kładka powstała w miejscu starej konstrukcji. Nowy pochylony pylon tworzą dwa elementy przypominające dwie litery „I”. Pomost z pylonem łączy 8 par want. Konstrukcja może kojarzyć się z bojerami, czyli jednostkami poruszającymi się po zamarzniętych taflach jezior, napędzanych siłą wiatru. Inwestycję na Mazurach zrealizowała firma „Gotowski”.

- Kładkę udostępniliśmy pieszym zgodnie z umową, z końcem czerwca – mówi dyrektor ds. realizacji kontraktów w firmie „Gotowski”, Paweł Pietraszak. - Jednak wystąpiła jeszcze konieczność wykonania prac dodatkowych, które się kończą. Musieliśmy wykonać część nowych balustrad oraz wyremontować mury oporowe, które nie były ujęte w projekcie. Efekt, który osiągnęliśmy, sprawia nam dużą satysfakcję. Wizualizacje nie oddawały tego, jak w rzeczywistości prezentuje się ten obiekt po zakończeniu prac. Szczególnie warto zobaczyć go po zmroku, gdy działa iluminacja.

mikolajki-kladka-1mikolajki-kladka-3

mikolajki-kladka-4mikolajki-kladka-5
Prace w Mikołajkach obejmowały nie tylko budowę nowej kładki. Powstały też nowe schody na dojściach i wbudowano platformy windowe umożliwiające swobodny dostęp osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała blisko 6,5 mln zł.

Oficjalne otwarcie konstrukcji zaplanowano na sobotę, 16 lipca, o godzinie 22:40.

Źródło: Gotowski

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.