edroga181Budowa 4,6-km odcinka Południowej Obwodnicy Warszawy będzie kosztowała przynajmniej 1,2 mld zł. Tyle wynosi najtańsza oferta w przetargu. W sumie wpłynęło 10 propozycji.

To jedno z trzech zadań składających się na budowę Południowej Obwodnicy Warszawy na odcinku trasy S2 od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa. Zadanie obejmuje budowę fragmentu drogi, dwóch węzłów: Ursynów Zachód i Ursynów Wschód oraz około 2,3-km tunelu pod Ursynowem. Tunel, poprowadzony m.in. pod I linią metra, będzie najdłuższym tunelem w Polsce. Każda z dwóch jezdni będzie mieć po trzy pasy ruchu i pas awaryjny. Po obu stronach jezdni zlokalizowane są drogi ewakuacyjne o szerokości 1 m od krawędzi jezdni. Tunel zlokalizowany będzie między ul. Indiry Gandhi i ul. Pileckiego a skarpą za ul. Nowoursynowską.

Do składania ofert cenowych na wszystkie trzy zadania zostało zaproszonych 22 firmy i konsorcja. W sumie wpłynęło 18 propozycji, najwięcej na odcinek z tunelem.

Projekt realizowany jest w systemie projektuj i buduj. Planowany termin zakończenia realizacji inwestycji to drugi kwartał 2019 roku.

***

18,5-km odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy (POW) został podzielony na 3 zadania:
- A: 4,6 km od węzła Puławska do węzła Przyczółkowa z budową tunelu pod Ursynowem,
- B: ok. 6,45 km od węzła Przyczółkowa do węzła Wał Miedzeszyński wraz z mostem przez Wisłę,
- C: 7,45 km od węzła Wał Miedzeszyński do węzła Lubelska z budową estakad nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym.

Źródło: GDDKiA O/Warszawa

Dodaj komentarz
Komentarze do artykułów może dodać każdy użytkownik Internetu. Administrator portalu nie opublikuje jednak komentarzy łamiących prawo oraz niemerytorycznych, tj. nieodnoszących się bezpośrednio do treści zawartych w artykule. Nie będą również publikowane komentarze godzące w dobre imię osób czy podmiotów, rasistowskie, wyznaniowe czy uwłaczające grupom etnicznym, oraz zawierają treści nieetyczne albo niemoralne, pornograficzne oraz wulgarne. Z komentarzy zostaną usunięte: reklamy towarów, usług, komercyjnych serwisów internetowych, a także linki do stron konkurencyjnych.