Drogi i mosty

way 1694101 960 720W 2019 roku zostało oddanych do użytku aż 460 kilometrów nowych dróg. To drugi najlepszy wynik w historii polskiego budownictwa drogowego. Kierowców cieszy to, że większość kilometrów powstała na drogach szybkiego ruchu – co udrożniło wiele popularnych przejazdów. W całości gotowa jest trasa S8, a S7 uzyskała wyczekiwany od dawna przejazd obwodnicą Skarżyska Kamiennej.

wezel a1 czest 1W sobotę, 15 lutego, autostrada A1 została połączona z drogą krajową nr 43 relacji Wieluń - Częstochowa.

lopata14 lutego toruńscy drogowcy otworzyli oferty na rozbudowę mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Kontraktem zainteresowane są trzy konsorcja. Zaoferowane w przetargu ceny wahają się od prawie 123 mln złotych do ponad 145 mln złotych.

budowa 04GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na budowę prawie 13 km nowej drogi ekspresowej wraz z ponad 2 km obwodnicy Bierunia.

roboty drogoweTrwają intensywne prace przy budowie zachodniej obwodnicy Gliwic. 13 lutego rozpoczęły się roboty związane z budową włączenia powstającej trasy do ul. Daszyńskiego. Na około 200-metrowym odcinku tej ulicy wprowadzono tymczasową organizację ruchu i wahadło.

Obwodnica Legnicy powstanieNa ogłoszonej przez Ministerstwo Infrastruktury liście budowy 100 obwodnic jest także Legnica. Obwodnica ma powstać w ciągu drogi krajowej nr 94.