Drogi i mosty

2018 01 22 wiadukt 003 799x533Przez najbliższy tydzień wiadukt przy ul. Kościuszki będzie świecił się na niebiesko.

bicycle redWzdłuż odcinka ulicy Przytyckiej na Wacynie oraz przy całej ulicy Wapiennej na Kierzkowie rowerzyści będą mogli poruszać się po nowych, przeznaczonych dla nich drogach. Skończyły się tam już prace budowlane. Jest to kolejna inwestycja, która była wykonana w ramach realizowanego w naszym mieście tak zwanego projektu multimodalnego.

P9011103Po udanej rewitalizacji ulicy Bydgoskiej w Starym Fordonie trwają przygotowania do przebudowy kolejnych ulic w tej części miasta. Estetycznego i kameralnego charakteru nabierze szereg uliczek położonych pomiędzy brzegiem Wisły i ulicą Bydgoską.

edroga562Długoterminowe prognozy pogody jeszcze nie wskazują na nadejście zimy, ale w Łodzi wszystko sprawdzone i przygotowane. 19 firm dysponuje 112 pługopiaskarkami, zapasy piasku są odpowiednie, a dyżury trwają. Pracownicy firm są w dyspozycji siedem dni w tygodniu 24 godziny na dobę, czekają na sygnał do wyjazdu na ulice.

remont ul Ogrodowa 1W Łodzi uporządkowana została ulica Ogrodowa. Obecnie wykonywane są ostatnie etapy przebudowy drogi, któr a zostanie otwarta jeszcze w tym roku.

nowa iluminacja LDZ 1Zazwyczaj wypełnione gwarem i pospieszną krzątaniną centrum Łodzi przed świętami Bożego Narodzenia przemieni się w tym roku w zaczarowany świerkowy las, królestwo pięknej przyrody i zwierząt. Wszystko za sprawą zupełnie nowej iluminowanej dekoracji miasta, która rozbłyśnie już 1 grudnia.