Drogi i mosty

edroga076Wojewoda podkarpacki podpisała decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Lasy Janowskie - Zdziary.

S10 przykladowaRegionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podpisał decyzję środowiskową dla trasy S10 między Bydgoszczą a Toruniem. To przypieczętowanie wybranego przebiegu drogi.

S61 podlWojewoda warmińsko-mazurski wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla fragmentu przyszłego międzynarodowego szlaku Via Baltica. Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Ełk Południe, co umożliwi rozpoczęcie prac. Wcześniej taką decyzję uzyskał odcinek S61 Wysokie - Raczki, na którym trwają już prace budowlane. Na decyzję ZRID oczekuje jeszcze jeden odcinek S61 w województwie warmińsko-mazurskim, Ełk Południe – Wysokie.

elbląskaW nocy z 26 na 27 lutego rozpoczęły się prace związane z przebudową fragmentu ul. Elbląskiej na granicy miasta Gdańska z gminą Pruszcz Gdański (między ul. Tama Pędzichowska a marketem Makro, naprzeciwko rafinerii Grupy Lotos). Przebudowa polegać będzie na poszerzeniu jezdni i wyznaczeniu pasa do skrętu w lewo na drogę prowadzącą do obiektów firmy Panattoni w relacji do centrum Gdańska. W związku z robotami na części ul. Elbląskiej zmieni się organizacja ruchu.

Sienkiewicza Tuwima 08.03.2020Rozpoczynają się prace na kolejnym odcinku ul. Sienkiewicza w Łodzi. Wystartują 9 marca.

Grojecka Harfowa Racławicka obecny wygląd skrzyżowaniaWarszawscy drogowcy rozpoczynają przebudowę skrzyżowania ulic Grójeckiej, Harfowej i Racławickiej. W czwartek, 27 lutego, około godz. 10.00 zamknięta dla ruchu zostanie ul. Racławicka, między ul. Grójecką a W. Sierpińskiego.