Drogi i mosty

s 2019 08 728300km 36W sobotę, 28 września, pierwsi kierowcy pojadą drogą ekspresową S7 od Skomielnej Białej do Rabki Zdroju i dalej dwujezdniową drogą główną przyspieszoną do Chabówki. To wyjątkowo malownicza trasa z widokami na góry, w tym Tatry. Jest to pierwszy z trzech odcinków budowanej S7 na południe od Krakowa, od Lubnia do Rabki Zdroju, który zostanie oddany do użytku.

01 ul. Choiny lipiec 2019Ulica Choiny została przebudowana. Powstało rondo, pętla i zajezdnia autobusowo-trolejbusowa, parking typu Park&Ride. Usprawniono też ruch na istniejących skrzyżowaniach. Obecnie trwają odbiory wewnętrzne. Została również złożona dokumentacja do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w celu uzyskania zgody na użytkowanie, ale ruch pojazdów jest już możliwy na zasadach tymczasowej organizacji ruchu.

aDSC0398GDDKiA podaje, że w bieżącym roku oddała już ok. 144 km dróg, a planuje jeszcze otwarcie kolejnych 318 kilometrów. Łącznie będzie to ponad 460 km nowych tras krajowych.

08W Jaśle rozpoczęła się budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 992. Warta ponad 33 mln złotych inwestycja jest częścią międzynarodowego projektu, realizowanego z partnerami ze Słowacji. Jego celem jest poprawa połączeń komunikacyjnych powiatów jasielskiego, bardejowskiego i świdnickiego z korytarzami TEN-T.

IMG 0492Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann wydał decyzję, która zezwala na rozbudowę drogi wojewódzkiej nr 450 w Kaliszu na odcinku 6,2 km od ulicy Śródmiejskiej do granicy miasta wraz z przebudową wiaduktu kolejowego. Decyzji wojewody został nadany rygor natychmiastowej wykonalności, w związku z czym inwestor, którym jest prezydent Kalisza, uprawniony jest do rozpoczęcia robót budowlanych.

A88A2495Mieszkańcy powiatu łańcuckiego mogą już jeździć po nowym moście na Wisłoku, który powstał w Czarnej. Zastąpił on starą przeprawę przez rzekę, na której było ograniczenie tonażu.