Drogi i mosty

DD2b WD3GDDKiA podjęła decyzję o odstąpieniu od umowy z konsorcjum realizującym drogę ekspresową S8 pomiędzy węzłami Marki i Kobyłka. Jednocześnie rozpoczęto przygotowania do przeprowadzenia inwentaryzacji w terenie oraz opracowanie dokumentów do przetargu na ukończenie niezrealizowanych prac. Przetarg ma zostać ogłoszony w ciągu najbliższych miesięcy.

DSC00032Ponad 10 tysięcy zwiedzających, 418 firm zajmujących 30 tys. m2 powierzchni wystawienniczej oraz 10 konferencji, dotyczących budownictwa drogowego – tak w skrócie można opisać trwające od 8 do 10 maja targi Autostrada, MASZBUD oraz ROTRA.

edroga99216 bydgoskich ulic zyska w tym roku dodatkowe lub nowe oświetlenie. Inwestycje o wartości blisko 1 mln zł, to efekt przeglądu ulic w mieście i wybór tych lokalizacji, przy których nowe lampy są najbardziej potrzebne. Ostateczną decyzję o skierowaniu zadania do realizacji podejmą radni na najbliższej sesji.

8Przebudowa toruńskiego placu Chrapka nabiera kształtu. Na placu budowy pojawiły się pierwsze warstwy nawierzchni i krawężniki.

edroga283Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, na zaproszenie ministra transportu Republiki Czeskiej Dana T’oka, wziął udział w inauguracji budowy autostrady D11 Smiřice – Jaroměř. Droga jest częścią szlaku prowadzącego z Pragi do granicy z Polską w Lubawce, gdzie połączy się z drogą ekspresową S3.

IBD 8045XXIV edycja Międzynarodowych Targów Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA dobiegła końca. IBDiM tradycyjnie wzbogacił program targów przygotowując konferencję naukową. W tym roku dotyczyła ona nowoczesnej diagnostyki i napraw nawierzchni drogowych.