Drogi i mosty

budowa 01Wojewoda Podkarpacki podpisała przedostatnią (piątą z sześciu) decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Podgórze - Kamień.

edroga646Nie da się ukryć, że drogowcy borykają się z problemem, jakim jest hałas od urządzeń dylatacyjnych na obiektach mostowych. Każdy na pewno kiedyś słyszał odgłos, jaki powstaje po przejeździe kół samochodu po metalowej części wbudowanej w nawierzchnię. To głośny, impulsowy dźwięk, któremu trudno zapobiec, bo przecież dylatacje w nawierzchni mostów muszą być obecne. Problemem jest zarówno sam hałas, jak i jego badanie oraz zapobieganie.

way 1694101 960 720Rozbudowa II linii metra, remonty dróg, budowa nowych przejść dla pieszych to tylko niektóre przykłady inwestycji, jakie prowadzone będą w 2020 roku na warszawskich ulicach. Przed nami kolejny rok intensywnej pracy stołecznych drogowców i gestorów infrastruktury podziemnej.

edroga076Wojewoda podkarpacki podpisała decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Lasy Janowskie - Zdziary.

S10 przykladowaRegionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Bydgoszczy podpisał decyzję środowiskową dla trasy S10 między Bydgoszczą a Toruniem. To przypieczętowanie wybranego przebiegu drogi.

S61 podlWojewoda warmińsko-mazurski wydał kolejną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla fragmentu przyszłego międzynarodowego szlaku Via Baltica. Tym razem dotyczy ona odcinka drogi ekspresowej S61 Szczuczyn – Ełk Południe, co umożliwi rozpoczęcie prac. Wcześniej taką decyzję uzyskał odcinek S61 Wysokie - Raczki, na którym trwają już prace budowlane. Na decyzję ZRID oczekuje jeszcze jeden odcinek S61 w województwie warmińsko-mazurskim, Ełk Południe – Wysokie.