Drogi i mosty

4. odwodnienia tunelowe ESystem odwodnienia AS-S200K-T to specjalistyczne koryta odwadniające, które dzięki swojej konstrukcji dopuszczone są do stosowania w tunelach. Korytka w całości wykonane są z żelbetu, który jest materiałem niepalnym w przeciwieństwie do takich materiałów jak żywice (polimerobeton), PVC, PE, czy inne tworzywa sztuczne.

PoczatekInfraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference to najważniejsze wydarzenie BIM w Europie Środkowo-Wschodniej. Cyfryzacja branży budowlanej jest już faktem. Budownictwo 4.0 było głównym tematem najważniejszego wydarzenia BIM w Europie Środkowo-Wschodniej, czyli infraBIM 2020 V4 Expo & Multi-Conference, któremu patronat udzieliła Edroga.pl. Ze względu na pandemię zdecydowano o zmianie majowego terminu na dni 13-16 października 2020 roku. Wykorzystując możliwości techniczne oraz pełnię kompetencji i kreatywności, zrealizowano wydarzenie, które nawet w wersji online było znacznie ciekawsze od wielu innych mu podobnych. Udało się osiągnąć światowy poziom, zarówno pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym. Dodatkowo towarzyszyło mu powstanie pierwszego wideo kanału informacyjnego w postaci infraSTUDIO. 

3409060881 86e3bfb9da bDzięki funduszom europejskim w Lublinie powstanie nowoczesny dworzec, który stanie się centrum komunikacyjnym regionu. Inwestycja powstanie pomiędzy ulicami Młyńską, Gazową i Dworcową. 24 września władze Lublina i Województwa Lubelskiego podpisały umowę o dofinansowanie tej inwestycji. Dokument sygnowali Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin oraz Jarosław Stawiarski Marszałek Województwa Lubelskiego. Wartość projektu to około 300 mln zł, z czego ponad 173 mln zł stanowią środki unijne.

3Po 46 latach użytkowania czas na gruntowną przebudowę wysłużonych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej w rejonie parku Agrykola. Remont będzie przeprowadzany etapami i może potrwać ponad 2 lata.

transport 2262256 1280Ozonowanie ulic to skuteczny i bezpieczny sposób walki z koronawirusem. Od początku kwietnia przeprowadzono ponad 100 akcji dezynfekcyjnych obejmujących najważniejsze miejskie przestrzenie i ulice.

transport 2262256 1280We wrześniu na łódzkich drogach pojawiły się nowe buspasy i trampasy. Każdy z nich został przeanalizowany, aby sprawdzić jakie przyniosły korzyści.