Drogi i mosty

GJ041119 011To pierwszy krok dotyczący rozbudowy i przebudowy drogi wojewódzkiej nr 964 na terenie gminy Niepołomice. 4 listopada w Krakowie wicemarszałek Łukasz Smółka oraz Marta Maj, dyrektor ZDW podpisali umowę z wykonawcą, który już wkrótce przygotuje dokumentację związaną z opracowaniem projektów budowlanych i wykonawczych tego istotnego dla mieszkańców zadania.

Zygmunta 04.11.2019 7W Łodzi układany jest asfalt na ul. Zygmunta, której przebudowa, jest jednym z największych tegorocznych projektów w ramach "Planu dla osiedli".

Ozdoby na słupach oświetleniowych. Fot. R 2Świąteczna iluminacja Warszawy w tym roku po raz kolejny obejmie ponad 20 km ulic. Aby zdążyć na inaugurację, która odbędzie się 7 grudnia, montaż bardzo wielu elementów trzeba rozpocząć z dużym wyprzedzeniem.

S3 bolkow31 października złożony został wniosek o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla budowy drogi ekspresowej S3 na odcinku od węzła Bolków do węzła Kamienna Góra Północ (bez węzła). Po otrzymaniu decyzji ZRID wykonawca będzie mógł przystąpić do robót budowlanych. Uzyskanie decyzji zakładane jest zgodnie z przepisami administracyjnymi w pierwszej połowie 2020 roku.

trasa lagiewnickaOd półtora roku trwa budowa Trasy Łagiewnickiej, która jest elementem tzw. trzeciej obwodnicy Krakowa. Będzie miała długość ok. 3,5 km, z czego 2 km poprowadzone zostanie w tunelach. Rozciągać się będzie od ul. Grota-Roweckiego do skrzyżowania ulic Witosa, Halszki i Beskidzkiej.

szczecin1Trwają ostatnie prace wykończeniowe na trzech ważnych inwestycjach prowadzonych przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego. Okolice Pogodna i Śródmieście zmieniły się diametralnie, a remontowane ulice po otwarciu będą służyły pieszym i kierowcom dając zarówno komfort, jak i bezpieczeństwo przemieszczania się.