Drogi i mosty

edroga1011Maszyna TBM (Tunnel Boring Machine) do budowy stałego połączenia tunelowego wysp Wolin i Uznam jest już w budowie. Najpierw zostanie zmontowana w zakładzie producenta, a potem zdemontowana i przetransportowana do Świnoujścia. Ale na ten moment trzeba poczekać jeszcze kilka miesięcy.

3763443 1 0Samorząd województwa zachodniopomorskiego jest bliżej zrealizowania ważnej inwestycji drogowej, obwodnicy Gryfic. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie wybrał już wykonawcę prac, a wojewoda wydał decyzję o zezwoleniu na realizację (tzw. ZRID). To oznacza, że wkrótce będzie mogła być podpisana umowa z wykonawcą.

A18 znakZnani są już wszyscy wykonawcy zainteresowani przebudową i dostosowaniem ponad 13 km drogi krajowej nr 18 do parametrów autostrady. Wpłynęło 5 ofert. Podpisanie umowy planowane jest na drugi kwartał 2020 r. Natomiast ogłoszenie przetargu na pozostałe odcinki planowe jest na drugą połowę 2020 r.

IMG 0601 M.KunickiDokładnie sześć lat temu, 9 grudnia 2013 r. około godziny 14.00 pierwsze samochody przejechały po nowym moście drogowym w Toruniu. Teraz trudno wyobrazić sobie mapę komunikacyjną miasta bez drugiej przeprawy mostowej! Budowa tej kluczowej dla miasta inwestycji ruszyła w listopadzie 2010 roku, a zakończyła się w grudniu 2013 roku. Zanim przeprawa została oddana do ruchu, przez dwa dni trwały dni otwarte dla mieszkańców i turystów.

obw skawJuż wkrótce kierowcy będą mogli przejechać całą obwodnicą Skawiny – do użytku zostanie oddany kolejny jej fragment, czyli odcinek od drogi krajowej nr 44 do drogi wojewódzkiej 953.

P6020238Wykonawca prac na ul. Kujawskiej chce jeszcze w grudniu przełożyć ruch na nowe jezdnie wybudowane wokół ronda Kujawskiego. Pozwoli to rozpocząć kolejne etapy prac przy rozbudowie komunikacyjnego węzła. Montowane są również rozjazdy, które mają umożliwić w przyszłości budowę linii wzdłuż ulicy Solskiego.