Drogi i mosty

zdj. Wjazd od Kielc i Krasocina. Połączenie nowego odcinka z wjazdem do Włoszczowy ul. PartyzantówPonad siedem kilometrów długości będzie miała obwodnica Włoszczowy w ciągu drogi wojewódzkiej nr 786. Zarząd Województwa pozytywnie zaopiniował wniosek inwestora, czyli Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Kielcach, dotyczący realizacji I etapu projektu układu obwodnicowego Włoszczowy. Dzięki temu ŚZDW będzie mógł wystąpić o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji.

edroga027Trwa kompleksowa przebudowa drogi wojewódzkiej nr 240 łączącej Świecie z Tucholą. Częścią inwestycji jest budowa obwodnicy Płazowa w powiecie tucholskim, którą pierwsze samochody będą mogły przejechać już 27 sierpnia. Szereg prac na DW 240 wykonywanych jest na terenie Tucholi. Wzdłuż całej trasy powstaje bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy. Podstawowe prace budowlane zakończą się w grudniu.

edroga002Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 114 realizowana będzie na dwóch odcinkach: Brzózki – Trzebież i przechodzącym przez Warnołękę. 10 sierpnia br. w Trzebieży na skrzyżowaniu ulic Wkrzańskiej i Dworcowej odbędzie się przekazanie placu budowy wykonawcy.

roboty drogoweNowy most nad kanałem Raduni, łaczący ul. Starogardzką z Traktem Św. Wojciecha, to jedna z najbardziej wyczekiwanych inwestycji w tej części Gdańska. Obiekt, który funkcjonował w tym miejscu w ostatnich latach, był zbyt wąski, by jednocześnie mogły nim przejechać samochody z przeciwnych kierunków. Obowiązywał tu ruch wahadłowy, który był przyczyną sporych korków, głównie w godzinach szczytu.

edroga585W środę 8 sierpnia, z dziewięciodniowym wyprzedzeniem w stosunku do zakładanego harmonogramu, zakończy się remont węzła Balin na autostradzie A4 Katowice-Kraków.

budowa 066 sierpnia podpisana została umowa na projekt i budowę ostatniego z warmińsko-mazurskich odcinków drogi ekspresowej S61. Wykonawcą ok. 23-kilometrowego fragmentu trasy od Szczuczyna do węzła Ełk Południe będzie konsorcjum firm: Porr, Porr Bau oraz UNIBEP.