Drogi i mosty

Nowy odcinek ulicy Woronicza został wybudowany między ul. Etiudy Rewolucyjnej a Żwirki i WiguryKierowcy mogą już korzystać z nowo wybudowanego fragmentu ulicy J.P. Woronicza, która połączyła Mokotów z Ochotą. Odcinek drogi, wybudowany między ul. Etiudy Rewolucyjnej a Żwirki i Wigury, znacząco poprawi komunikację na Wyględowie. Inwestycja za 24,5 mln zł została zakończona kilka miesięcy przed terminem.

 MG 01043 marca w hotelu The Westin Warsaw odbyła się XI edycja konferencji „Infrastruktura Polska i Budownictwo” zorganizowana przez Executive Club. Zaproszeni eksperci przybliżyli aktualne zagadnienia podczas całodniowej serii debat, podzielonych na trzy tematyczne panele dyskusyjne oraz dwa wystąpienia. Zwieńczeniem wydarzenia była wieczorna gala rozdania „Diamentów Infrastruktury i Budownictwa”, dla najbardziej wyróżniających się podmiotów w branżach. Konferencja odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Infrastruktury.

roboty drogoweKraków wspólnie z PKP PLK zamierza wybudować kładkę pieszo-rowerową, łączącą Grzegórzki z Zabłociem, przy powstającym moście kolejowym. Gmina Miejska Kraków przeznaczy na ten cel z budżetu ok. 70 mln zł. O tym czy finansowanie inwestycji zostanie zapewnione zdecydują miejscy radni.

S520Nowe20Marzy20 20Świecie20Południe20 20Bydgoszcz20Północ 01GDDKiA wybrała wykonawców w przetargu na dokończenie budowy dwóch odcinków drogi ekspresowej S5 między węzłami Nowe Marzy - Świecie Południe i Świecie Południe - Bydgoszcz Północ. Jeśli nie będzie odwołań, to w kwietniu będzie można podpisać umowę.

kasaBudowa przeprawy przez San w Jarosławiu weszła w kolejny etap realizacji. Jest już podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

S520Ornowo20 20Wirwajdy 01GDDKiA wybrała wykonawcę w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy. Kontrakt o wartości 204 mln zł zrealizuje w terminie 31 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych, firma Budimex S.A. Jeśli nie będzie odwołań, to w kwietniu umowa zostanie podpisana.