Drogi i mosty

edroga002Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podpisał umowę o dofinansowanie projektu, którego przedmiotem jest przebudowa istniejącej drogi wojewódzkiej nr 196 w gminie Czerwonak, w ciągu ul. Gdyńskiej, na odcinku od granicy miasta do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Zarząd województwa przyznał na to przedsięwzięcie wsparcie unijne w wysokości ponad 12 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

kasaWojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz spotkał się z przedstawicielami mieszkańców gmin Świecie oraz Pruszcz. Rozmawiano o wycenie budynków i gruntów przeznaczonych pod budowę drogi ekspresowej S5.

lipnik5Ważna część komunikacyjnego połączenia pomiędzy Szczecinem i Stargardem czeka kompleksowa modernizacja. Przebudowany zostanie odcinek drogi powiatowej od węzła Stargard Zachód drogi krajowej S10 do Lipnika. Inwestycja może liczyć na unijne wsparcie, które otrzyma powiat Stargardzki.

edroga001GDDKiA podpisała umowę na opracowanie dokumentacji projektowej dla drogi S10 na odcinku Szczecin Kijewo – Szczecin Zdunowo o długości około 6 km. Nowa droga będzie stanowiła wylot ze Szczecina w kierunku wschodnim, ominie Płonię i skrzyżowanie z drogą wojewódzką w kierunku Pyrzyc (dawny przebieg DK 3).

edroga05712 marca rozpoczęło się pozimowe sprzątanie Lublina. Czyszczone są drogi, chodniki, przystanki i skwery, usuwane dzikie wysypiska, a drogowcy przystępują do pozimowych napraw nawierzchni. Porządki potrwają przynajmniej do końca miesiąca. W maju na pasach drogowych pojawią się konstrukcje kwietne.

1821912 marca rozpoczęła się budowa mostu w ciągu drogi krajowej nr 47 (Zakopianka) w Białym Dunajcu. W związku z tym, że nowy most powstanie w miejscu starej przeprawy nad potokiem Biały Dunajec, inwestycja zacznie się od budowy mostu tymczasowego.