Drogi i mosty

lopataW Stalowej Woli zostanie przebudowana droga „przez Hutę”, dzięki której miasto zostanie lepiej skomunikowane z terenami inwestycyjnymi mieszczącymi się przy ul. COP. Wartość projektu to niemal 14 mln zł, z czego 10 mln stanowiło dofinasowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.

1 Załadunek fragmentu tarczy na terenie fabryki tubingów przy ul. MarywilskiejElementy tarcz TBM Anna i Maria są już w drodze na budowę metra na Bródnie. To stamtąd na przełomie marca i kwietnia ruszy pierwsza tarcza drążąca tunele w kierunku stacji Trocka. W nocy z 14 na 15 stycznia rozpoczął się transport fragmentów ponad 615-tonowej maszyny.

S620Bożepole20Wielskie20 20Luzino 01Została wydana kolejna, czwarta decyzja - zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla drogi ekspresowej S6 pomiędzy Bożympolem Wielkim a Gdynią. Decyzja dotyczy odcinka Bożepole Wielkie - Luzino i ma rygor natychmiastowej wykonalności.

roboty drogoweZa dwa lata kierowcy pojadą przebudowanym ciągiem Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego, od mostu Gdańskiego do ul. Okrzei. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie podpisał umowę na modernizację ulic połączoną z budową zabezpieczeń przeciwpowodziowych.

csm k1 f8a1b3f36cKończy się budowa nowej estakady ciepłowniczej z kładką pieszo-rowerową, która połączy Czyżkówko i Jachcice na wysokości ul. Jednostronnej i Świekatowskiej. Przy konstrukcji wykonywane są prace wykończeniowe. W przyszłym miesiącu KPEC zamierza wystąpić o pozwolenie na użytkowanie obiektu.

edroga001Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad zaakceptował trzy kandydatury polskich naukowców, którzy wezmą udział w pracach Komitetów Technicznych Światowego Stowarzyszenia Drogowego PIARC w latach 2020-2023.