Drogi i mosty

edroga102Odstąpienie od opłaty w sytuacji kiedy średni czas oczekiwania na uiszczenie należności w PPO (plac poboru opłat) w Nowej Wsi lub Rusocinie przekroczy 25 minut, czy możliwość wykorzystania pobocznych pasów (tzw. rewersyjnych) – to nie jedyne udogodnienia dla kierowców podróżujących latem autostradą A1. Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, Gdańsk Transport Company S.A. wprowadza w okresie wakacyjnym (weekendy) kolejne usprawnienia.

DSC01091 4147x3110Nowe skrzyżowania, ronda, ścieżki rowerowe i chodniki. Poszerzonych niemal 7 kilometrów drogi. 22 mln zł, z czego aż 16 mln zł z budżetu unijnego. Tak w skrócie można opisać przebudowę drogi powiatowej łączącej S5 (węzeł Kleszczewo) z Zalasewem. Zarząd Dróg Powiatowych w Poznaniu właśnie ogłosił przetarg na wykonanie prac.

excavators 800996 960 720Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera wydał decyzję zezwalającą na budowę kolejnego odcinka autostrady A2 Warszawa – Kukuryki. Zezwolenie dotyczy prawie 2 km fragmentu drogi biegnącego przez gminę Wiązowna. Jest to część odcinka autostrady A2 od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Mińska Mazowieckiego. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności.

roboty drogoweTrwają przygotowania do rozbudowy ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy. Przed miastem jest jeszcze podpisanie umowy na dofinansowanie i ogłoszenie przetargu na prace budowlane. Dofinansowanie jest zapewnione w ramach wynegocjowanego w 2014 roku kontraktu terytorialnego.

budowa 06- Oczekuję maksymalnego przyspieszenia prac budowlanych na odcinkach drogi ekspresowej S3 - mówił wojewoda lubuski Władysław Dajczak na spotkaniu z Markiem Langerem, dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddziału w Zielonej Górze.

IMG 04921 sierpnia w Grudziądzu rozpocznie się remont nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 498 w ciągu ulic: Poniatowskiego (odcinek od Ronda Fieldorfa Nila do ul. Karabinierów), Karabinierów (od kanału Trynka do ul. Piłsudskiego) oraz Piłsudskiego (do skrzyżowania z ul. Karabinierów do ul. Sikorskiego).