Drogi i mosty

S520Ornowo20 20Wirwajdy 01GDDKiA wybrała wykonawcę w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy. Kontrakt o wartości 204 mln zł zrealizuje w terminie 31 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych, firma Budimex S.A. Jeśli nie będzie odwołań, to w kwietniu umowa zostanie podpisana.

aDSC3168 15 marca GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 o długości 12 km pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki. Jest to pierwsza z trzech umów na budowę A2 na trasie Mińsk Mazowiecki – Siedlce. Dla kolejnych odcinków autostrady A2 od węzła Groszki do węzła Gręzów oraz od węzła Gręzów do Siedlec trwa postępowanie przetargowe.

s 760 505W ramach budowy Wiaduktu Biskupia Górka powstaje parking kubaturowy na ponad 380 pojazdów. Z każdym dniem przybywa prefabrykowanych słupów, które będą utrzymywały konstrukcję obiektu. Równocześnie trwa budowa drugiej nitki wiaduktu.

DJI 0050Wybrano już wykonawcę rozbudowy mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Jeżeli w postępowaniu przetargowym nie będzie odwołań, to miasto będzie mogło podpisać umowę z konsorcjum firm INTOP i EURO-DARMAL.

IMG 0492Przebudowa alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego i odcinka ulicy Żółkiewskiego w Radomiu wciąż postępuje. Najwięcej prac toczy się obecnie w okolicach ronda Popiełuszki, chociaż na innych fragmentach także sporo się dzieje. Wykonawca zastrzega, że ze względu na okres zimowy roboty prowadzone są tam, gdzie pozwalają na to warunki atmosferyczne.

DSC07830XVI Mistrzostwa Polski Drogowców w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie im. Wojtka Malusi już za nami. Odbyły się w dniu 29 lutego br. na stoku Beskid Sport Arena w Szczyrku.