Drogi i mosty

edroga006W ramach Regionalnego Progrmau Operacyjnego w województwie śląskim zakończono sześć inwestycji drogowych o łącznej długości prawie 25 km, które kosztowały 339,1 mln zł (w tym 229,3 mln zł z RPO).

roboty drogoweRozpoczyna się przebudowa mostów Pomorskich we Wrocławiu. Prace ruszają w sobotę 7 marca. W ramach tej wielkiej inwestycji wykonawca przebuduje trzy mosty: Północny, Środkowy i Południowy. Zmienią się również ulicę w ich obrębie, skrzyżowanie z ul. Księcia Witolda, powstaną nowe chodniki, torowisko tramwajowe i sieci podziemne. Pojawi się nowe oświetlenie i nowy przystanek tramwajowy. Prace zaplanowano na 36 miesięcy. Według harmonogramu remont trzech mostów Pomorskich ma trwać 36 miesięcy.

poznan toryW rejonie ul. Unii Lubelskiej trwa budowa trasy tramwajowej, pętli, dróg dla samochodów i rowerów. Na placu budowy zakończono większość robót ziemnych. Na ukończeniu jest układanie torowiska tramwajowego. Tory ułożono już na całej powstającej pętli.

kladka aghStudenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zbudowali nożycową kładkę dla pieszych. Składana konstrukcja może znaleźć zastosowanie jako ruchoma przeprawa nad przeszkodami i pełnić funkcję tymczasowego mostu. Projekt jest nietypowym w budownictwie połączeniem mechanizmu ruchomego z konstrukcją zwykle nieruchomą, jaką jest pomost dla pieszych czy pojazdów.

miotlaRozpoczęło się pozimowe sprzątanie Lublina. Służby miejskie prowadzą prace na ulicach, chodnikach, w pasach drogowych i na przystankach. Akcja potrwa około miesiąca, a jej łączny koszt to ponad 500 tys. zł. Zabiegi pielęgnacyjne przejdzie też miejska zieleń.

wezel Niep A4 3Rozpoczyna się budowa pasów włączenia i wyłączenia budowanego węzła Niepołomice z autostradą A4. Od 3 marca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 800 m autostrady, pomiędzy miejscami obsługi podróżnych Podłęże i Zakrzów. W nocy z poniedziałku na wtorek trwać będą przygotowania do zmiany organizacji ruchu. Oznakowanie poziome już zostało zmienione i żółte linie na jezdni zostały namalowane.