Drogi i mosty

poznan toryW rejonie ul. Unii Lubelskiej trwa budowa trasy tramwajowej, pętli, dróg dla samochodów i rowerów. Na placu budowy zakończono większość robót ziemnych. Na ukończeniu jest układanie torowiska tramwajowego. Tory ułożono już na całej powstającej pętli.

kladka aghStudenci Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie zbudowali nożycową kładkę dla pieszych. Składana konstrukcja może znaleźć zastosowanie jako ruchoma przeprawa nad przeszkodami i pełnić funkcję tymczasowego mostu. Projekt jest nietypowym w budownictwie połączeniem mechanizmu ruchomego z konstrukcją zwykle nieruchomą, jaką jest pomost dla pieszych czy pojazdów.

miotlaRozpoczęło się pozimowe sprzątanie Lublina. Służby miejskie prowadzą prace na ulicach, chodnikach, w pasach drogowych i na przystankach. Akcja potrwa około miesiąca, a jej łączny koszt to ponad 500 tys. zł. Zabiegi pielęgnacyjne przejdzie też miejska zieleń.

wezel Niep A4 3Rozpoczyna się budowa pasów włączenia i wyłączenia budowanego węzła Niepołomice z autostradą A4. Od 3 marca wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na odcinku 800 m autostrady, pomiędzy miejscami obsługi podróżnych Podłęże i Zakrzów. W nocy z poniedziałku na wtorek trwać będą przygotowania do zmiany organizacji ruchu. Oznakowanie poziome już zostało zmienione i żółte linie na jezdni zostały namalowane.

budowa 01Wojewoda Podkarpacki podpisała przedostatnią (piątą z sześciu) decyzję o zezwoleniu na budowę kolejnego odcinka drogi ekspresowej S19 Podgórze - Kamień.

edroga646Nie da się ukryć, że drogowcy borykają się z problemem, jakim jest hałas od urządzeń dylatacyjnych na obiektach mostowych. Każdy na pewno kiedyś słyszał odgłos, jaki powstaje po przejeździe kół samochodu po metalowej części wbudowanej w nawierzchnię. To głośny, impulsowy dźwięk, któremu trudno zapobiec, bo przecież dylatacje w nawierzchni mostów muszą być obecne. Problemem jest zarówno sam hałas, jak i jego badanie oraz zapobieganie.