Drogi i mosty

A2GDDKiA otworzyła oferty w przetargu na opracowanie elementów koncepcji programowej wraz z materiałami do uzyskania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach na poszerzenie autostrady A2 na odcinku granica województw łódzkiego/mazowieckiego - węzeł Konotopa (bez węzła) o dodatkowe pasy ruchu.

edroga001Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał umowę na zaprojektowanie ul. 8 Pułku Ułanów. Nowa droga połączy ulicę Zawiłą ze skrzyżowaniem ulic Grota Roweckiego, Brożka i Kapelanka. Wykonawca wycenił prace projektowe na 1,3 mln zł.

fot 2 NDIZakończył się montaż belek na jednym z czterech wiaduktów drogowych, które powstają w gdańskim porcie. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych sam montaż trwał dwa dni.

roboty drogowePrawie 900 mln zł brutto kosztują podpisane w 2018 roku przez Poznańskie Inwestycje Miejskie umowy z wykonawcami zadań inwestycyjnych w Poznaniu. To kwota ponad czterokrotnie większa od tej, na którą opiewały łącznie umowy podpisane przez PIM w roku 2017.

edroga342Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk zatwierdził aneks do programu inwestycji dla budowy drogi krajowej nr 75 na odcinku Brzesko – Nowy Sącz, który zakłada, że także fragment tej trasy - stanowiący jednocześnie obwodnicę Brzeska - powstanie jako droga dwujezdniowa ruchu przyspieszonego (klasy GP).

P4130029Na budowę północnej obwodnicy Mielca nie zgadza się część mieszkańców miejscowości Trzciana, gdyż nowa droga będzie "przecinać" gminę.