Drogi i mosty

edroga638Przyznano 1,2 mln zł rządowego dofinansowania dla dokumentacji mostu Perlejewo-Jabłonna Lacka. Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński pozytywnie ocenił rekomendowaną w ramach programu "Mosty dla Regionów" inwestycję.

P4130029Przeładowane samochody niszczą nawierzchnię jezdni do 400 razy bardziej niż te z prawidłowymi gabarytami. Dlatego już od kilku lat obowiązuje zakaz wjazdu do centrum Gliwic dla ciężkich pojazdów. System wprowadzony kilka tygodni temu przez Zarząd Dróg Miejskich pozwala natomiast na identyfikację przeciążonych pojazdów i szybkie powiadomienie o tym fakcie Inspekcji Transportu Drogowego.

24813Prawie miesiąc przed umownym terminem zakończenia, GDDKiA udostępniła do ruchu węzeł Olsztyn Pieczewo na obwodnicy Olsztyna w ciągu drogi ekspresowej S51. Tym samym Olsztyn zyskał jeszcze jedno połączenie z obwodnicą miasta.

edroga007Budowa lub przebudowa skrzyżowań, chodników, zatok autobusowych czy miejsc postojowych – to zaledwie część zadań, jakie są realizowane w trybie inicjatyw samorządowych przy wsparciu województwa małopolskiego. Promesy gwarantujące dofinansowanie dla 53 zadań z zakresu infrastruktury drogowej wybranych do realizacji w 2019 roku przekazał podczas spotkania z samorządowcami marszałek Witold Kozłowski.

S8Marki 9486Ponownie ogłoszony został przetarg na kontynuację projektowania i budowę drogi ekspresowej S8 od węzła Marki do węzła Kobyłka (z węzłem).

z1thumb l1Jest szeroka i bezpieczna, z nową jezdnią, chodnikami, drogą rowerową i oświetleniem oraz co najważniejsze nowymi wiaduktami nad linią kolejową - tak wygląda nowa Łódzka. 21 maja generalny wykonawca prac - firma PBDI S.A. - zakończyła roboty. Projekt kosztował prawie 21,4 mln zł, z czego 85% stanowiło dofinansowanie z Europejskiego Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach POIiŚ na lata 2014-2020.