Drogi i mosty

lopataZgodnie z podpisaną umową firma PORR ma wybudować nową obwodnicę w ciągu 20 miesięcy od chwili przekazania placu budowy, a to ma nastąpić 13 stycznia 2020. Będzie to 1,3-kilometrowy odcinek, nowe połączenie z przeprawy promowej „Centrum”, a później tunelu do centrum miasta. Odciąży obecny dojazd ulicą Grunwaldzką i będzie połączeniem drogowym z nową Strefą Inwestycyjną Mulnik.

DSC01192Jak będzie przebiegać nowa linia Krakowskiego Szybkiego Tramwaju, która połączy osiedla Krowodrza Górka i Górka Narodowa? Gdzie zlokalizowane będą przystanki?

tat styczen 20202Prace na budowie trasy autobusowo-tramwajowej na Nowy Dwór toczą się w bardzo dobrym tempie. W tej chwili pierwsze sto metrów torowiska biegnącego równolegle do ul. Braniborskiej jest już zespawane i zabetonowane. Kolejne odcinki są układane. Na ul. Nabycińskiej pojawiła się nowa nawierzchnia. Natomiast na pl. Orląt Lwowskich drogowcy kończą powoli prace przy sieciach podziemnych.

legnickaNowy rok to nowa szansa na wspólna realizację inwestycji miasta i mieszkańców. W ten sposób - w oparciu o inicjatywy lokalne – Program „25/75” w Bydgoszczy powstaje coraz więcej osiedlowych ulic. Z końcem ubiegłego roku oddana do użytku została m.in. ulica Legnicka na Miedzyniu.

S8RadziejowicePaszkow 0083 1Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, zgodnie z poleceniem Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Infrastruktury, włącza się do działań prewencyjnych w związku z zagrożeniem spowodowanym wystąpieniem wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). W związku z nadzwyczajną sytuacją, by ograniczyć migrację dzików, zamykane są przejścia dla zwierząt wzdłuż kolejnych odcinków autostrad i dróg ekspresowych.

3 600Rozwój istniejącej sieci drogowej to nie tylko autostrady i drogi ekspresowe. Strategicznym elementem poprawy komfortu i bezpieczeństwa podróżowania jest budowa obwodnic. Od 2016 roku oddano do ruchu ponad 168,8 km obwodnic.