Drogi i mosty

lopata7 października wojewoda zachodniopomorski Tomasz Hinc ma podpisać zezwolenie na realizację inwestycji drogowej i budowę tunelu pod Świną. To kluczowe zadanie inwestycyjne dla rozwoju regionu jest efektem negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020, dzięki czemu znalazło się na liście podstawowej projektów przeznaczonych do sfinansowana przez administrację rządową ze środków zarządzanych centralnie.

edroga044Od początku września GDDKiA ogłosiła przetargi na realizację niemal 113 km autostrad i dróg ekspresowych, a do końca roku w przetargu znajdzie się kolejne 226 km dróg ekspresowych oraz ok. 20 km dróg klasy GP.

budowa 03Wojewoda mazowiecki wydał decyzję o zezwoleniu na budowę fragmentu południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7 Warszawa – Grójec. Chodzi o część odcinka B od węzła Lesznowola (bez węzła) do węzła Tarczyn Północ (z węzłem).

igolomska krakowPo dwóch latach starań udało się rozpocząć prace na wiadukcie kolejowym nad ul. Igołomską w Krakowie. Poszerzenie światła przeprawy jest niezbędne do zbudowania pod nią dwóch pasów ruchu w każdym kierunku. Państwowy przewoźnik po skoordynowaniu realizowanych na terenie Krakowa własnych remontów oraz harmonogramów wykonawcy odpowiedzialnego za przebudowę ul. Igołomskiej, wydał zgodę na wejście z robotami na wiadukt.

edroga115Jeszcze w tym roku mają ruszyć przetargi na budowę podlaskich odcinków Via Carpatii. W listopadzie i grudniu br. mają zostać ogłoszone przetargi na budowę dwóch podlaskich odcinków S19: Choroszcz - Ploski i Ploski - Chlebczyn. Planowany termin rozpoczęcia inwestycji to 2022 r. Cały podlaski odcinek Via Carpatii ma być gotowy do 2025 roku.

edroga312W Pomorsku (województwo lubuskie) zostanie wybudowany nowy most. Obiekt powstanie w ciągu najbliższych 4 lat dzięki dofinansowaniu z programu "Mosty dla Regionów".