Drogi i mosty

kasaBudowa przeprawy przez San w Jarosławiu weszła w kolejny etap realizacji. Jest już podpisana umowa na opracowanie dokumentacji projektowej i uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej.

S520Ornowo20 20Wirwajdy 01GDDKiA wybrała wykonawcę w przetargu na projekt i budowę odcinka drogi ekspresowej S5 Ornowo - Wirwajdy. Kontrakt o wartości 204 mln zł zrealizuje w terminie 31 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych, firma Budimex S.A. Jeśli nie będzie odwołań, to w kwietniu umowa zostanie podpisana.

aDSC3168 15 marca GDDKiA podpisała umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka autostrady A2 o długości 12 km pomiędzy węzłami Kałuszyn i Groszki. Jest to pierwsza z trzech umów na budowę A2 na trasie Mińsk Mazowiecki – Siedlce. Dla kolejnych odcinków autostrady A2 od węzła Groszki do węzła Gręzów oraz od węzła Gręzów do Siedlec trwa postępowanie przetargowe.

s 760 505W ramach budowy Wiaduktu Biskupia Górka powstaje parking kubaturowy na ponad 380 pojazdów. Z każdym dniem przybywa prefabrykowanych słupów, które będą utrzymywały konstrukcję obiektu. Równocześnie trwa budowa drugiej nitki wiaduktu.

DJI 0050Wybrano już wykonawcę rozbudowy mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego w Toruniu. Jeżeli w postępowaniu przetargowym nie będzie odwołań, to miasto będzie mogło podpisać umowę z konsorcjum firm INTOP i EURO-DARMAL.

IMG 0492Przebudowa alei Wojska Polskiego, ulicy Zwolińskiego i odcinka ulicy Żółkiewskiego w Radomiu wciąż postępuje. Najwięcej prac toczy się obecnie w okolicach ronda Popiełuszki, chociaż na innych fragmentach także sporo się dzieje. Wykonawca zastrzega, że ze względu na okres zimowy roboty prowadzone są tam, gdzie pozwalają na to warunki atmosferyczne.