Drogi i mosty

S7granicaswietokrzyskiegozblizenieIII6 marca wybrano najkorzystniejszą ofertę na wykonanie projektu i budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku węzeł Widoma (bez węzła) – Kraków (z włączeniem do węzła Igołomska) o długości ok. 18,3 km. Najkorzystniejszą ofertę złożyła włoska firma Salini z Mediolanu, która za cenę ponad miliard zł ma wykonać zadanie w ciągu 34 miesięcy od daty zawarcia umowy, z gwarancją jakości na 10 lat.

penPolski Związek Pracodawców Budownictwa wspólnie z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa podjęli inicjatywę realizacji projektu „BIM Standard PL”. Podczas inauguracyjnego spotkania deklarację poparcia i współpracy podpisali: Wiktor Piwowski – sekretarz generalny PZITB, Piotr Kledzik – prezes zarządu PORR S.A., Dariusz Blocher – prezes zarządu Budimex S.A., Magnus Persson – prezes zarządu Skanska S.A., Jerzy Werle – prezes zarządu Warbud S.A. oraz Jan Styliński – prezes PZPB.

edroga808Komisja Europejska wyraziła zgodę na dofinansowanie z POIiŚ budowy drogi ekspresowej S2 na odcinku węzeł Puławska – węzeł Lubelska (bez węzła) oraz drogi ekspresowej S17 na odcinku Garwolin – Kurów. Unia przeznaczy też środki na budowę drogi ekspresowej S6 między Goleniowem i Kiełpinem.

20180227 114033Kolejne przejście dla pieszych jest modernizowane w ramach toruńskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów. Azyl dla pieszych pojawił się na przejściu przy ulicy Poznańskiej, w okolicy starego cmentarza.

Podpisanie umowy na Wiadukt Biskupia Górka fot. D.Paszlinski- Codziennie przez węzeł na Biskupiej Górce przejeżdża około 50 tys. aut. Korzystają z niego nie tylko gdańszczanie, ale i mieszkańcy okolicznych gmin. Dzięki budowie wiaduktu zwiększymy przejezdność i komfort użytkowania dróg. W ramach inwestycji pojawią się również miejsca parkingowe przy urzędach. Wierzę, że wiadukt będzie służył kolejne pięćdziesiąt i więcej lat następnym pokoleniom – mówił prezydent Paweł Adamowicz.

moneyMinisterstwo Inwestycji i Rozwoju uzyskało zgodę Komisji Europejskiej na dofinansowanie z funduszy UE budowy przebiegającego przez Warszawę odcinka drogi ekspresowej S2. Rząd przeznaczy na tę inwestycję prawie 4,6 mld zł.