Drogi i mosty

construction 2578410 960 720Budowa Drogi Regionalnej Racibórz-Pszczyna idzie zgodnie z planem. Na odcinku od Żor w kierunku Rybnika został położony pierwszy kilometr nawierzchni bitumicznej na jednym z pasów ruchu.

IMG 0492Nowa jezdnia, ścieżki rowerowe i tunele pod torami kolejowymi – tak będzie wyglądała ulica Klepacka w Białymstoku. Miasto podpisało już umowę z wykonawcą na realizację tej inwestycji. Dzięki przebudowie poprawi się ruch w tej części miasta, sąsiednie ulice zostaną odciążone, także autobusy komunikacji miejskiej będą miały łatwiejszy przejazd.

budowa 01GDDKiA wybrała już najkorzystniejsze oferty złożone przez wykonawców na projekt i budowę ponad 28-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S14 – Zachodniej Obwodnicy Łodzi i Zgierza.

Przebudowana ulica Ossowskiego1 sierpnia ulica M. Ossowskiego została udostępniona warszawiakom. To pierwsza droga otwarta po rozbudowie II linii metra na Targówku. W pobliżu wyremontowanej ulicy widać już klatki schodowe i szyby windy przyszłej stacji podziemnej kolei.

edroga808Na początku 2018 roku GDDKiA podpisała umowy na prace projektowe dla drogi ekspresowej S11 na odcinkach: Szczecinek - Piła, Ujście - Oborniki, Oborniki - Poznań, Kórnik - Ostrów i Ostrów - Kępno.

edroga001Lubelski oddział GDDKiA unieważnił postępowania przetargowe na opracowaniem Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego z elementami Koncepcji Programowej dla dwóch odcinków DK 74 w Janowie Lubelskim i Szczebrzeszynie. Oferty złożone przez zainteresowane firmy przekroczyły zaplanowany budżet.