Drogi i mosty

S6 przed m Olchowo8 maja kierowcom udostępniono blisko 20-kilometrowy odcinek drogi ekspresowej S6 od Goleniowa do Nowogardu. To pierwszy z sześciu odcinków drogi S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem oddawany do ruchu. Pozostałymi fragmentami trasy kierowcy pojadą jeszcze w tym roku.

DJI0079km 437100Niezwłocznie po odstąpieniu od umowy z dotychczasowym wykonawcą GDDKiA rozpoczęła procedurę wyłonienia nowego, który dokończy budowę A1 na wysokości Częstochowy. Chodzi o to, aby jeszcze przed końcem roku ciąg główny mógł zostać udostępniony kierowcom.

DJI 0590Wiadukt południowy na Łódzkiej uzyskał wszystkie wymagane zezwolenia. Dzięki temu w najbliższy piątek (10 maja) zostanie on udostępniony do ruchu. Pierwsze auta przejadą po obiekcie około godziny 10.00. Do dyspozycji kierowców zostanie udostępniony także bypass umożliwiający bezkolizyjny przejazd w kierunku Łodzi.

P8260887Według planów, w drugiej połowie maja rozpocznie się kolejny etap prac przy potężnej przebudowie węzła drogowego - skrzyżowania dróg DK86 oraz DK81 (czyli ll. Pszczyńskiej oraz ll. 73 Pułku Piechoty) w Katowicach.

edroga992Rozpoczęły się przygotowania do kolejnego etapu projektu Eko-światło w Gliwicach – modernizacja i budowa oświetlenia ulicznego. W najbliższym czasie nowe oświetlenie zostanie wybudowane przy ul. Tarnogórskiej. Unikalny na skalę kraju kompleksowy projekt porządkujący oświetlenie w mieście konsekwentnie wdrażany jest w Gliwicach już od sześciu lat.

kasaBudowa ul. Dereniowej w Jabłonnie wraz z towarzyszącą infrastrukturą, budowa i przebudowa dróg lokalnych na terenie gminy Ostrów Mazowiecka, przebudowa drogi gminnej Strachówka-Zofinin, przebudowa ul. H. Lewandowicza w gminie Garbatka Letnisko, budowa drogi wewnętrznej stanowiącej obwodnicę dla miejscowości Olszewice w gminie Kałuszyn – to tylko niektóre inwestycje drogowe, które zrealizują mazowieckie gminy, dzięki środkom z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. To w sumie ponad 38 mln zł.