Drogi i mosty

roboty drogoweRusza przebudowa przejścia drogi wojewódzkiej nr 122 przez Krzywin w powiecie gryfińskim. Wykonawca, firma Maldrobud, przejmie plac budowy w czwartek, 9 maja br. Zapraszamy na spotkanie prasowe poświęconej inwestycji, w którym udział weźmie marszałek Olgierd Geblewicz.

Kraków most 06052019Dobiegają końca zasadnicze prace przy pierwszym z trzech nowych mostów nad Wisłą w Krakowie. To jeden z kluczowych odcinków inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe SA o wartości niemal 1 mld zł. Przy współfinansowaniu z programu CEF Łącząc Europę powstają nowe przystanki, mosty, estakad i tory. Miasto zyskuje nowoczesną komunikację, będą lepsze podróże w regionie, w kraju i na szlakach międzynarodowych.

201902271422216 maja rozpoczęła się rozbudowa odcinka DK 94 o długości 720 metrów wraz z budową ronda w miejscu skrzyżowania drogi krajowej nr 94 z drogą powiatową nr 2156K (ul. Ojcowską) w miejscowości Modlnica.

DSC01198Budowa kolejnego odcinka trasy tramwajowej coraz bliżej. Warszawscy tramwajarze ogłosili przetarg na wybór wykonawcy torowiska pomiędzy Nowodworami a Winnicą.

P60202386 maja br. na remontowanej ul. Dworcowej w Sanoku (DK84) wprowadzony został kolejny etap czasowej organizacji ruchu. Prace remontowe realizowane są w ramach budowy obwodnicy miasta i potrwają do końca czerwca br.

image002Ruszyła procedura ogłoszenia pierwszego z serii przetargów związanych z budową tramwaju do Wilanowa. Postępowanie w formule „projektuj i buduj” obejmuje odcinek na ul. Gagarina, między ul. Sułkowicką a Czerniakowską. Nowe torowisko powstanie w ciągu trzech lat.