Drogi i mosty

Obwodnica Bolkowa. Kwiecień 01Z początkiem wiosny jeszcze większego tempa nabrały prace przy budowie obwodnicy Bolkowa i przebudowie odcinka drogi krajowej nr 5 w kierunku najbliższego węzła drogowego na trasie ekspresowej S3. Zaawansowanie prac przekroczyło już 60 procent. Kierowcy podróżują tymczasowym objazdem.

DSC7703 1Kolejne trzy odcinki przyszłej S17 prowadzącej do granicy z Ukrainą trafią do prac projektowych. 23 kwietnia podpisano umowę na opracowanie koncepcji programowej dla odcinków pomiędzy węzłami: Piaski Wschód - Łopiennik, Krasnystaw Północ - Izbica oraz Izbica - Zamość Sitaniec. To łącznie ok. 44 km.

edroga585Od 24 kwietnia obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na kolejnej części autostradowej obwodnicy Poznania.

way 1694101 960 720- Jest to ważne i wyczekiwane przez mieszkańców wydarzenie – powiedział prezydent Płocka Andrzej Nowakowski na chwilę przed podpisaniem umowy z wykonawcą, który przystąpi wkrótce do przebudowy ul. Tysiąclecia.

A120podpisanie20umowy 01Wszystkie odcinki autostrady A1 są już w realizacji. Najkorzystniejszą ofertę w przetargu na ostatni odcinek złożyła firma Mirbud, a wartość kontraktu to 857 mln zł. Odcinek Piotrków Trybunalski - Kamieńsk to najdłuższy odcinek realizacyjny A1 na terenie województwa łódzkiego i liczy ponad 24 km. Wszystkie pozostałe w obu województwach (łódzkim i śląskim) są już w fazie budowy.

4Pracami prowadzonymi w chodniku ul. Rostworowskiego rozpoczęła się budowa Trasy Łagiewnickiej na terenie Ruczaju. Trasa Łagiewnicka nie będzie jednak dzielić miasta - jest realizowana ściśle w myśli polityki rozwoju przyjaznego miasta.